Naga MarketsUber ma powody do obaw? Bolt wyceniany na $1,9 mld USD po rundzie finansowaniaWartość Bolta wzrosła do 1,9 miliarda dolarów. Dzięki nowej rundzie finansowania, wzmocnił on swoją działalność w dobie pandemii.

  • Londyński Naya Capital Management zainwestował w Bolta 100 milionów euro.
  • Estoński rząd opłaca pensje 500 pracowników Bolta.
  • Uber rozpoczął redukcje zatrudnienia w Indiach.

Bolt: Zastrzyk środków dla estońskiej korporacji

Naya Capital Management, który inwestuje w estońskiego przewoźnika od 2019 roku, przekazał Boltowi 100 milionów euro. Łącznie firmie udało się zebrać ponad 300 milionów euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
W zeszłym miesiącu lokalne media informowały, że Bolt starał się o wsparcie kredytowe od estońskiego rządu, po tym jak przejście na usługi dostosowane do nowej epidemiologicznej rzeczywistości nie zrekompensowało utraconych dochodów. Wprowadzona na rynek w 2013 roku firma wspierana przez Didi Chuxing i Daimler AG ma ponad 30 milionów użytkowników na całym świecie.

Zobacz również: Uber zwolni co 4. pracownika by pozyskać rocznie aż 1 mld USD oszczędności

Mimo że kryzys tymczasowo zmienił sposób, w jaki się poruszamy, długoterminowe trendy, które napędzają mobilność na żądanie, takie jak spadek liczby posiadanych samochodów osobowych lub przejście na bardziej ekologiczny transport, nadal rosną. – powiedział w oświadczeniu Markus Villig, dyrektor generalny i współzałożyciel Bolta.

Bolt ma 30 milionów użytkowników na całym świecie

Bolt jest jednym z największych beneficjentów pomocy od estońskiego rządu mającego na celu utrzymanie miejsc pracy. Państwo pokrywa większość kosztów pracy ponad 500 pracowników w okresie kwietnia i maja.

W tym samym czasie Uber, największy konkurent Bolta, ogłosił redukcje swojego zatrudnienia w Indiach o 25%.

– Około 600 pełnych etatów na stanowisku operatora i kierowcy, a także na innych funkcjach, zostanie objęte zmianami. Te redukcje są częścią wcześniej zapowiedzianej globalnej redukcji zatrudnienia w tym miesiącu. – oświadczył Pradeep Parameswaran prezes Ubera w Indiach i Azji Południowej.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Ubera w ciągu ostatnich 3 miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here