Naga MarketsUberW czwartek, 9 maja, rynek amerykański doświadczy najbardziej oczekiwanej przez cały świat pierwszej oferty publicznej (IPO). Gigant transportu Uber, zaoferuje inwestorom 180 milionów akcji w przedziale cenowym od 44 USD do 50 USD. Jeśli popyt osiągnie górną wartość tego przedziału, przełoży się to na wycenę Ubera na prawie 84 miliardów dolarów.


Uber IPO

Czy ta oferta okaże się najlepszą inwestycją roku? Czy też najgorszą? Tylko czas pokaże. Jednak kilku wielkich inwestorów już zapowiedziało, że zamierzają wziąć udział w ofercie. Firma PayPal Holdings zgodziła się zainwestować 500 milionów dolarów, podczas gdy nowo utworzony podmiot związany z rozwojem usług autonomicznych Ubera interesuje Softbank Vision Fund, Toyota Motor Corp i Denso Corp planujących zainwestować 1 miliard dolarów.

Przyjrzyjmy się bliżej ofercie IPO Ubera, finansom firmy i temu, jak można skorzystać z największej od lat oferty publicznej.

Czym jest Uber?

Uber to firma utworzona w 2009 roku, która zaczęła udostępniać przewozy. Podczas gdy większość ludzi kojarzy Ubera jako odpowiednika taksówki, którą można zamówić ze swojego smartfona, faktycznie firma ma rozległe imperium biznesowe, które obejmuje również:

  • New Mobility – usługa rowerów, skuterów i taksówek wodnych już działająca w kilku różnych krajach
  • Uber Eats – firma dostarczająca żywność, która konkuruje z Grubhub i Deliveroo
  • Uber Freight – nowe przedsięwzięcie zapewniające usługi przewozowe na żądanie dla przemysłu żeglugowego

Oczywiście większość inwestorów będzie chciała wiedzieć, w jakiej kondycji są finanse spółki, a więc spójrzmy na to.

Jak wyglądają finanse Ubera?

Przeglądając finanse Ubera inwestorzy mają pełne ręce roboty. Firma opracowała prospekt emisyjny wypełniony komentarzami i informacjami, które zawierają się na 290 stronach i to zanim faktyczna sekcja finansowa się zaczyna!

Ponieważ Uber ma tak wiele różnych obszarów biznesowych, wyniki finansowe mogą wydawać się rozproszone. Na przykład „skorygowany dochód netto z podstawowej platformy” składa się z wpływów z samego głównego biznesu transportu samochodem i Uber Eats, który jest tylko częścią ogólnej działalności.

Mając to w pamięci, Uber zaprezentował pewną porcję danych finansowych, które wskazują, że ogólny przychód w roku 2018 wzrósł do 11,3 mld USD z 7,9 mld USD rok wcześniej. Wzrost o 43% z pewnością zadowoli większość inwestorów. Jednak o ile przychody rosną w relacji rok do roku, to zmiany kwartalne przychodów są ujemne i wskazują na zmniejszenie tempa wzrostu.

Jak inwestować w Ubera

Wzięcie udziału w ofercie IPO jest z pewnością bardzo interesującą perspektywą. W końcu może to być szansa na inwestycje w szybko rozwijające się firmy, podobnie jak wcześniej miało to miejsce w przypadku Facebooka, Netflixa lub Tesli. W większości przypadków inwestorzy przyglądają się przyszłym perspektywom firmy, a nie na jedynie bieżącym finansom. Jak inaczej można wyjaśnić wzrost ceny akcji Tesli o 2000% od czasu debiutu giełdowego w 2010 r. i fakt, że nadal ta spółka nie generuje zysku?!

Choć w tym roku część innych IPO poszło całkiem dobrze, inwestorzy będą przyglądać się niedawnej ofercie IPO Lyft, uważanemu za młodszego brata Ubera. O ile cena akcji Lyft wzrosła w dniu debiutu giełdowego o ponad 21%, obecnie spada o około 16% w stosunku do poziomu pierwszego notowania. Oczywiście istnieją dwie zasadnicze różnice w przypadku obu firm, ponieważ Uber charakteryzuje się większą globalną siecią.

Przyjęcie długoterminowej perspektywy, podobnie jak w przypadku innych inwestorów instytucjonalnych, ma zasadnicze znaczenie przy podejmowaniu decyzji o zainwestowaniu w IPO Uber. Dzięki Admiral.Invest wkrótce będziesz mógł inwestować w akcje Uber po ustabilizowaniu się zmienności wywołanej procesem IPO, podobnie jak aktualnie możesz:

  • Inwestować w tysiące akcji i funduszy ETF z 15 największych giełd na świecie.
  • Otworzyć rachunek o wartości zaledwie 500 EUR i inwestować w akcje o wartości nawet od zaledwie 0,01 USD przy minimalnych opłatach transakcyjnych w wysokości zaledwie 1 USD w przypadku akcji amerykańskich.
  • Otrzymywać bezpłatne dane rynkowe w czasie rzeczywistym, bez opóźnień i bez dodatkowych kosztów.
  • Stworzyć strumień pasywnego dochodu, otrzymując środki pochodzące z wypłaty dywidend.
  • Skorzystać ze światowej sławy platformy transakcyjnej MetaTrader 5 przeznaczonej do handlu na wielu aktywów..

Wniosek

IPO firmy Uber przyciągnęło uwagę całego świata, a akcje samej spółki będą wkrótce dostępne. Kliknij na poniższy baner, aby dowiedzieć się więcej o zaletach konta Admiral.Invest, dzięki czemu będziesz przygotowany, gdy nadejdzie odpowiednia pora.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here