Naga Marketsgoldman-sachs-logoGłosowanie w Wielkiej Brytanii trwa. Pierwsze wyniki cząstkowe mają pojawić się niedługo po zamknięciu się lokali referendalnych, około godziny 1:00 w nocy. Do tego czasu inwestorzy skazani będą jedynie na niepewne informacje prywatnych sondażowni i przecieki na temat rozkładu głosów. Co stanie się z EUR, gdy jednak dojdzie do rozłamu?


Analitycy Goldman Sachs oczekują, że większość niezdecydowanych do tej pory Brytyjczyków poprze obóz euroentuzjastów próbując oddać w ten sposób hołd Joanne Cox – parlamentarzystki zamordowanej tydzień temu przez zwolennika Brexitu.

Co stałoby się gdyby jednak większość z uprawnionych zagłosowała za wyjściem z Unii? Z pewnością byłby to silny niedźwiedzi sygnał zarówno dla GBP jak i EUR – przekonuje bank. Podobnie jak w przypadku Grexitu, który miał mieć miejsce w zeszłym roku odnotowalibyśmy gwałtowną zmianę nastawienia rynkowego. Kapitał płynąłby szerokim strumieniem w stronę bezpiecznych przystani co oznacza, że takie pary jak GBP/CHF, GBP/JPY, EUR/CHF czy EUR/JPY natychmiast zaczęłyby mocno tracić.

Relacja non stop z brytyjskiego referendum – sprawdź szczegóły

W krótkim horyzoncie byłby to efekt niezwykle dynamiczny, pokonanie kilku figur (figura = 100 pips) w ciągu sesji azjatyckiej nie byłoby niczym nadzwyczajnym w takim przypadku. Jednak szok finansowy oraz drastycznie malejące zaufanie przedsiębiorców sprawiłoby, że EUR oraz GBP byłyby obiektem wzmożonej aktywności podaży jeszcze przez długi czas. Ciężko określić zakres spadków, ale pewni możemy być tego, że w przypadku Brexitu nastąpią – podsumowuje Goldman Sachs.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPUSD – Sądny Dzień
Następny artykułEURCAD – czas na spadki?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here