Tylko kurs dolara rośnie do złotego. USD/PLN ponad 3,73 zł. Tanieje euro, funt i frankKluczowym tematem dzisiejszej sesji jest wzrost napięcia na linii USA-Chiny, a poza tym, traderzy czekają na dane z amerykańskiego rynku pracy (NFP). Kursy najważniejszych walut osłabiają się do złotego, za wyjątkiem dolara, który po południu rośnie o ponad 0,3 proc. Kurs euro, funta i franka podczas ostatniej sesji tygodnia nieznacznie się osłabia, jednakże notowania pozostają w tym tygodniu w ograniczonym zakresie. Zobacz ile trzeba było zapłacić za poszczególne waluty w piątek po godz. 12:30.

  • Dolar kosztował 3,7314 zł
  • Euro po 4,4083 zł
  • Funt na poziomie 4,8831 zł
  • Frank kosztował 4,0795 zł

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Kurs dolara w parze USD/PLN zakończył wczorajszą sesję wzrostem o 0,19 proc. Dziś byki dalej kontrolują rynek testując przy tym opór w okolicach 3,73 zł.

Skuteczne wybicie w górę ponad wspomniany opór otwierałoby drogę do wzrostów w kierunku strefy przy 3,78 zł. Alternatywnie, kontynuacja trendu spadkowego w jakim poruszają się notowania może spychać cenę nawet do 3,64 zł.

USD/PLN – wykres dzienny

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Przez poprzednie dwa dni kurs euro zyskiwał do złotego po odbiciu od kluczowej strefy wsparcia przy 4,39 zł. W rezultacie notowania pary walutowej USD/PLN dotarły do znajdującego się 3 grosze wyżej oporu.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, wspomniany opór jest dziś testowany i jak dotąd sprawdza się w swej roli. Może się zatem okazać, że cena dalej będzie konsolidować, a jej najbliższy cel ponownie stanowić będzie wsparcie przy 4,39 zł.

EUR/PLN – wykres dzienny

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Notowania funta dotarły na początku tygodnia do strefy oporu w pobliżu poziomu 4,92 zł. Poniedziałkowy test okazał się skuteczny, kolejnego dnia nastąpiło bowiem odbicie.

Obecnie kurs pary walutowej GBP/PLN pozostaje w zakresie między wspomnianym wyżej oporem, a wsparciem przy 4,81 zł. To właśnie do tego poziomu mogą teraz kierować się notowania.

GBP/PLN – wykres dzienny

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Istotny opór na początku tygodnia testował także kurs franka. Mowa o obszarze wokół poziomu 4,11 zł, który okazuje się nie do pokonania w tym miesiącu.

CHF/PLN – wykres dzienny

Najbliższe wsparcie, które może być celem niedźwiedzi na CHF/PLN wypada w pobliżu 4,06 zł. Jego pokonanie odsłoniłoby kolejny obszar obrony przy 4,0250 zł.

Autor poleca również:

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here