Naga Markets

Tylko kryptowaluty dadzą ci poczucie bezpieczeństwa, kiedy świat spłonie, uważa CEO BinanceRegulacje kryptowalut są nieuchronne, jednak nie trzeba się ich obawiać. Przekonuje o tym Changpeng Zhao (CZ) szef największej kryptowalutowej giełdy Binance, która od lat zabezpiecza swoje interesy w najważniejszych dla siebie państwach. Podczas tegorocznej konferencji Web Summit, CZ wypowiedział się także na temat aktualnego statusu cyfrowych aktywów, obecnych na rynku zawirowań, a także dalszych perspektywach całego ekosystemu, twierdząc, że jedynie technologia Blockchain jest gwarantem współczesnego bezpieczeństwa finansowego.

Bitcoin w końcu wygra ze złotem

Pomimo trwającej bessy, spotęgowanej majowym krachem oraz faktem, że cena Bitcoina oscyluje przeszło 70% niżej od swojego ATH z listopada 2021 r. (69 000 USD), dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao twierdzi, że to właśnie kryptowaluty są jedyną stabilną inwestycją w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Podczas przemówienia w Lizbonie, Zhao argumentował, że choć same ceny kryptowalut są rekordowo zmienne, tak stojąca za nimi technologia oraz filozofia pozostają bezkonkurencyjne wobec tego, co oferuje tradycyjny system finansowy.

Notowania BTC/USD na dzień 02.11.2022 r. Źródło: TradingView
Notowania BTC/USD na dzień 02.11.2022 r. Źródło: TradingView

– Jeśli spojrzysz na technologię [Blockchain], przeanalizujesz podstawy kryptowalut, ich ograniczoną podaż, filozofię, to zobaczysz, że nic się nie zmieniło. W dzisiejszych, niepewnych czasach jest to najbardziej stabilna technologia, jaką mamy – powiedział podczas Web Summit Changpeng Zhao.

Zhao skomentował również obecny postęp w sprawie regulacji kryptowalut, zapewniając, że Binance od lat zabezpiecza swoje interesy w najważniejszych dla siebie krajach, takich jak Francja, Hiszpania, USA, czy UK.

XTB

CZ opisał także europejskich regulatorów jako inteligentnych i dodał, że są bardziej otwarci na technologię niż amerykańscy urzędnicy. Według słów CZ coraz więcej państw rozważa skorzystanie ze wsparcia merytorycznego specjalistów Binance w kwestii CBDC, na wzór Kazachstanu, co mogłoby usprawnić sektor bankowy.

Przyznał jednak, że amerykańscy regulatorzy są znacznie bardziej restrykcyjni w kwestii instrumentów pochodnych od kryptowalut, przekonując, jak trudno dziś o właściwą licencje.

Binance cieszy się z przejęcia Twittera przez Elona Muska

Jak pisaliśmy we wcześniejszym artykule, Binance wsparło zakup Twittera przez Elona Muska, a według słów Changpeng Zhao zrobiło to w trosce o wolność słowa.

– Chcemy niezmiennie stać po stronie wolności słowa i wspierać szeroko rozumianą wolność przepływu kapitału – powiedział Zhao. .

Choć Zhao przyznał, że trudno mu zrozumieć Elona Muska, tak dostrzega w nim wizjonera, który już teraz przysłużył się popularyzacji kryptowalut.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

– Twitter z Elonem na czele przyśpieszy wprowadzanie nowych funkcji, w tym tych powiązanych z kryptowalutami. Uważam, że jako pionier [Musk] stoi przed bardzo trudnym zadaniem. Pewnie 90% z jego innowacji nie przetrwa próby czasu. Jednak pozostałe 10%  zdefiniuje przyszłość, w jakiej przyjdzie nam żyć – dodał.

Zapytany o wyczekiwaną integrację Dogecoin z platformą CZ jednak milczał.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułMarcin Kiepas z Tickmill komentuje bieżące kursy walut. Puls Rynków, 02 listopada 2022 r.
Następny artykuł„Nie patrz na złoto jak na bezpieczną przystań” uważają ekonomiści TD Securities
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here