Naga MarketsPomimo, iż spór między USA, a Chinami złagodniał w ostatnich dniach, to jednak piętno jaki wywarła wojna handlowa odbija się nie tylko na całym świecie, ale także i na samych stronach konfliktu. Rezerwa Federalna od początku tego roku kontynuuje gołębi wydźwięk, a rynki nie do końca wiedza czy FED zdecyduje się na jakąkolwiek podwyżkę w tym roku. Jak zauważają eksperci z dużych banków może dojść do jednej podwyżki stóp w grudniu tego roku. Jak wpłynie to na dalszy kurs pary walutowej USD/CAD?


Morgan Stanley obniża swoją prognozę dotyczącą podwyżek stóp procentowych w USA

budynek feduBank inwestycyjny Morgan Stanley oznajmił, że oczekuje tylko jednej podwyżki stóp przez FED w grudniu 2019 roku w stosunku do wcześniej prognozowanych dwóch (w czerwcu i grudniu). Raport dalej stwierdza, że ​​stopy amerykańskiego banku centralnego pozostaną bez zmian po grudniu 2019 r. aż do połowy 2020 r., dopóki inflacja nie wzrośnie osiągając zakładany cel. Należy również zauważyć, że bank inwestycyjny oczekuje trzech podwyżek stóp procentowych w przyszłym roku w czerwcu, wrześniu i grudniu.

Jeśli chodzi o wzrost gospodarczy bank stwierdził, że gospodarka amerykańska porusza się obecnie na niskim poziomie, a wzrost w pierwszym kwartale (Q1) w 2019 r. wyniesie zaledwie 0,5%, a następnie wzrośnie o 2,3% w drugim kwartale. W drugiej połowie 2019 roku bank przewiduje wzrost o 2,1%.

USD/CAD: Trzymaj długie pozycje – Westpac

Zdaniem analityków z Westpac rośnie prawdopodobieństwo dalszego wzrostu na parze USD/CAD po tym jak w ostatnich dniach zaobserwowano silne wzrosty.

Eksperci zauważają, że PKB w IV kwartale wzrosło zaledwie o 0,4%, znacznie poniżej prognoz Banku Kanady na poziomie 2% i oczekiwań konsensusu na poziomie 1%. BoC zaklasyfikował spowolnienie jako tymczasowe i sygnalizuje plany powrotu stopy procentowej do neutralnej, zależnej od kolejnych odczytów. Ryzyko dalszych wzrostów na USD/CAD polega na tym, że BoC coraz bardziej podkreśla swoje gołębie stanowisko, co do dalszych podwyżek stóp.

Ryzyko polityczne wydaje się również wzrastać. Pojawiły się kontrowersje wokół premiera Trudeau, w wyniku czego doszło do trzech głośnych rezygnacji, w tym dwóch ministrów – napisano w raporcie.

Kurs USD/CAD zdołał dziś przebić szczyt 1.3375, co oznacza iż jest najwyżej od 7 stycznia 2019 r. Kolejny opór znajduje się na poziomie 1.3444 oraz 1.3665. Z drugiej strony najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 1.3115

Zobacz również: Zaskoczony inflacją EBC wznowi TLTRO? EUR/USD w trendzie wzrostowym – oceniają duże banki

Tylko jedna podwyżka stóp w USA w 2019 r. Kurs dolara powinien dalej rosnąćtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here