Naga MarketsCena bitcoina spadła między 14 kwietnia br. a 19 maja br. o prawie 35 tysięcy dolarów z niemal 65 tysięcy dolarów aż w okolice 30 tysięcy dolarów. Oznacza to, że w ciagu zaledwie 35 dni, kurs najstarszej z walut wirtualnych osunął się o blisko 34 proc. Robert Kiyosaki uważa, że załamanie to jest doskonałą okazją do kupna BTC.

Spadki doskonałą okazją do zakupu BTC

Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” uważa, że załamanie na rynkach kryptowalut jest doskonałą okazją do kupna. W wywiadzie dla Stansberry Research podkreślił on, że kluczem do wzbogacenia się jest kupowanie, gdy rynki przechodzą przez znaczącą wyprzedaż.– Kupujesz nisko. Sprzedajesz wysoko. Ale wszyscy ci idioci kupują wysoko, a potem marudzą… Ja po prostu czekam na krach i w ten sposób się bogacę – przyznał dodając, że byłby jeszcze bardziej zainteresowany zakupem BTC, gdyby tylko jego kurs osunął się poniżej 30 tysięcy dolarów.

– 20 tysięcy dolarów to był rekord wszech czasów, kiedy zainteresowałem się [Bitcoinem]. Jeśli dziś doszedłby do 20 tysięcy dolarów, byłbym bardziej zainteresowany… Jeśli spadnie z powrotem do 27 tysięcy dolarów, wspaniale. Jeśli dojdzie do 20 tysięcy, o mój Boże, dziękuję – wskazał Kiyosaki dodając, że w ten sposób patrzy na sprawy inwestor, a nie hazardzista.

W jego ocenie, “dobrodziejstwem” dla bitcoina i metali szlachetnych takich jak złoto i srebro będzie wprowadzenie cyfrowego dolara. Aktywa te miałyby skorzystać, gdyż znajdują się one “poza systemem”.

Bitcoin spada w środę

Spoglądając tymczasem na notowania BTC zauważymy, że wskutek niedawnych wzrostów, notowania najstarszej z kryptowalut przebiły się przez linię tendencji spadkowej. W środę o poranku obserwujemy jednak spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 37850 dolarów i mierzenia 50 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu wzrostowego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania lpp | dow j | kurs korony norweskiej | notowania asseco | blik co to znaczy | cena dolara online | gpw | kurs benefit |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułInflacja na Wyspach przebija cel BoE. Funt szybuje powyżej 1,41 USD
Następny artykułDolar i złoty w oczekiwaniu na decyzję FED – Świat walut Marka Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here