Naga MarketsKryptowalutMimo, że na rynku istnieje już kilka tysięcy kryptowalut i cyfrowych tokenów, to zainteresowanie inwestorów i osób zaangażowanych w rozwój tej branży skupia się przede wszystkim na kilku najpopularniejszych i zarazem największych pod względem kapitalizacji projektach. Są jednak takie osoby, które uważają, że jedynie Bitcoin i Ethereum są koncepcyjnie “nieskazitelne”.  


Do ich grona należy Joseph Lubin, który wygłosił swoje spostrzeżenia podczas panelu z Vitalikiem Buterinem i Yoni Assia na Ethereal Summit Tel Aviv.

Zagraniczne media zwracają uwagę, że komentarz Lubina w sposób celowy odtwarza zwrot używany wcześniej przez zagorzałych maksymalistów Bitcoina w odniesieniu do konceptualnej i technologicznej elegancji wynalazku Satoshiego i równie sprytnego wyboru terminu publikacji jego white paper.

– Wtedy [w 2013 r.] społeczność BTC mówiła, że takie rzeczy jak tokenizacja są niemożliwe – przyznał Lubin.

Vitalik Buterin dodał, że to było bardzo przygnębiające, bo myślałem, że wszyscy jesteśmy w tym samym zespole. Pod wieloma względami było to w porządku, bo dało nam trochę miejsca na oddychanie. Ponieważ jest już Bitcoin jako magazyn wartości, ale Ethereum dał nam bardziej przejrzysty przypadek użycia, ponieważ nie musieliśmy próbować być twardymi pieniędzmi.

Zobacz także: Bitcoin będzie kosztował za trzy lata 1 mln złotych

Warto zwrócić uwagę, że hasła wywyższające nade wszystko Bitcoina i Ethereum zdają się pokrywać z opiniami wielu analityków uważających, że Altcoiny już się nie podniosą po ubiegłorocznej bessie. Czy zatem faktycznie liczy się tylko BTC i ETH? Podziel się swoją opinią w komentarzu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolska złotówka (PLN) traci do dolara blisko 0,6%. Nieznaczne straty również do funta, euro i franka
Następny artykułRecesja nie nadciąga – ona już jest, twierdzi Trader21
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here