Naga Marketspieczatki regulacje i zasadyZgodnie z raportem dotyczącym ryzyk kryptowalutowych wykonanym przez start-up Coinfirm, zaledwie 14 procent z 216 globalnych giełd kryptowalutowych zostało zatwierdzonych jako licencjonowane przez organy regulacyjne.


Zobacz również: Wydatki na blockchain w USA mogą przekroczyć 40 mld USD do 2025 roku

Tylko 1/4 giełd przeciwdziała praniu brudnych pieniędzy

Coinfirm to londyński start-up regulacyjny ds. walut cyfrowych i technologii blockchain. Firma przeanalizowała 216 globalnych giełd kryptowalut, aby przedstawić kluczowe ryzyka, które mogą być powiązane z każdą platformą, a także pomóc monitorującym rynek instytucjom w opracowaniu niezbędnych ram regulacyjnych. Analizowane giełdy stanowią ponad 90 procent globalnej aktywności na rynku wirtualnych walut.

W przeprowadzonym badaniu Coinfirm ocenił giełdy pod kątem następujących kategorii ryzyk:

  • Licencja;
  • Zgodność z wymaganiami klienta – CDD oraz KYC;
  • Zgodność z przepisami o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML);
  • Autoryzacja;
  • Jurysdykcja;
  • Negatywne i niekorzystne media.

Badanie wykazało, że 69 procent giełd nie ma kompletnych i przejrzystych procedur CDD i KYC, podczas gdy tylko 26 procent wprowadziło procedury przeciwdziałania praniu pieniędzy, takie jak monitorowanie użytkowników i transakcji. Coinfirm stwierdził również, że 40 procent analizowanych giełd nie obsługuje fiducjarnych walut i prowadzi wymiany tylko między kryptowalutami. Z pozostałych 60 procent, które zapewniają wymianę ze standardowymi walutami, tylko 23 procent miało pełne procedury KYC, które wspierały zarówno depozyty, jak i wypłaty.

Zobacz również: Nielegalne kopanie kryptowalut pozwoliło zarobić oszustom 50 mln USD w 10 lat

Poniżej przedstawiona została mapa zawarta w raporcie, na której zaznaczono poziom ryzyka z podziałem na poszczególne kraje.

Tylko 14% giełd kryptowalutowych jest regulowana i posiada licencjęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Giełda kryptowalut nie ma dobrej opinii, ale na szczęście powoli się to zaczyna zmieniać na lepsze. W nas przecież niektóre podmioty uzyskały wpis do rejestrze MIP i to już jest krok do przodu

  2. W naszym kraju wszystkie normy spełnia Coinquista. Na beesfund.com ruszyli ze zbiórką funduszy na rozwój giełdy. Mam nadzieję, że im się powiedzie, bo są tego warci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here