Naga MarketsBracia Tyler, Cameron WinklevossJerome Powell twierdzi, że Kongres powinien zgodzić się na dalsze bodźce fiskalne, ponieważ dług publiczny USA przekracza 27,2 biliona USD. Zdaniem Tylera Winklevossa to niejako zachęta do kupowania bitcoinów.

  • Szef Fedu jest zdania, że Kongres USA powinien zgodzić się na dalsze bodźce stymulujące rynki.
  • Zdaniem Tylera Winklevossa to niejako zachęta do zakupu BTC.

Tyler Winklevoss: Fed reklamuje BTC

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych nadal niechcący reklamuje bitcoina, ponieważ przewodniczący Jerome Powell przekonuje władze do wydrukowania większej ilości pieniędzy. Tak przynajmniej uważa współzałożyciel giełdy Gemini. W tweecie z 6 listopada Tyler Winklevoss, bo o nim mowa, przekazał, że ostatnie przemówienie Powella to tak naprawdę zachęca to inwestowania w kryptowaluty.

 

Powell przemawiał na konferencji prasowej, która nastąpiła po spotkaniu Fedu 5 listopada. Tematem był stan gospodarki i przyszłość rynków.

Jak poprzednio, powtórzył, że bank centralny nie wyczerpał swojego wachlarza narzędzi dot. wsparcia gospodarki. Do tej pory obejmowały one poważne interwencje na giełdach, bodźce finansowe i bezpośrednie datki dla Amerykanów.

– Powiedziałbym tylko, że myślę, że nastąpi silniejsze ożywienie, jeśli będziemy mogli uzyskać większe wsparcie fiskalnepowiedział.

Zwolennicy bitcoina od dawna ostrzegają przed długoterminowym wpływem takich  ingerencji w gospodarkę przez banki centralne. Ich zdaniem doprowadzi to do inflacji, przed którą może nas uchronić kryptowaluta.

Bilans Fedu wyniósł w piątek 7,14 biliona USD. Dług publiczny Stanów Zjednoczonych przekroczył zaś 27,2 biliona USD, czyli kwotę, której nigdy wcześniej nie rejestrowano w tej typu danych w całej historii.

Bitcoin może cię ocalić

I faktycznie, jak na razie BTC zyskuje na wartości. Zdrożał ponad 15 proc. od początku tygodnia i osiąga teraz poziomy niespotykane od końca 2017 roku.

Do tego w tle dzieje się wiele pozytywnych dla kursu rzeczy. W BTC inwestują duzi inwestorzy (np. Square czy Microstrategy), a poza tym od 2021 r. części swoim klientom dokonywać płatności w kryptowalutach pozwoli PayPal (z czasem usługa ma mieć zasięg globalny).

Dziś za 1 BTC płaci się ok. 15 500 USD, czyli 7 proc. więcej niż wczoraj i ponad 16 proc. więcej niż 7 dni temu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here