Naga MarketsInformacji o wiarygodności kredytowej, począwszy od spółek, poprzez fundusze inwestycyjne, banki, organizacje oraz poszczególne kraje, dostarczają agencje ratingowe, z których największymi są Fitch, Moody’s oraz Standard & Poor’s. W nie do końca uregulowanym labiryncie projektów krypto finansowanych w drodze ICO (ang. Initial Coin Offering), pomocny może okazać się system ocen opracowany i wdrożony przez ICORating – jak sama nazwa sugeruje, agencję specjalizującą się w ocenie wiarygodności ICO. W jej skład wchodzi 50 ekspertów, którzy oprócz ratingów dla poszczególnych projektów, przygotowują także raporty przestawiające sytuację w całym sektorze. Niedawno na stronie ICORating ukazał się 34. raport tygodniowy.


Liderzy rynkowi

Z sekcji poświęconej liderom rynkowym dowiadujemy się, iż w tygodniu pomiędzy 20 a 26 sierpnia, najwięcej środków pozyskał projekt OSA DC (OSA), którego ambicją jest utworzenie zdecentralizowanego rynku dla sprzedawców detalicznych, hurtowych oraz konsumentów – prawie 13 mln USD (44.634 ETH). Tuż za nim uplasował się Celes Chain (CCHN) – platforma agregująca dane rynkowe, finansowe oraz regulacyjne – 6,5 mln USD (22.672 ETH). Na trzecim miejscu znalazł się ZeroBank (ZB) – inicjatywa, której celem jest zaproponowanie nowego modelu bankowości w opozycji do instytucji, które są „zbyt duże, by upaść” (ang. too big to fail) –   4 mln USD (13.937 ETH). Od początku sierpnia do dnia sporządzenia raportu, czyli 26 sierpnia, projekty ICO pozyskały łącznie kwotę 362 mln USD, zaś w ujęciu tygodniowym (20.08 – 26.08) – 33,3 mln USD.

Źródło: www.icorating.com

Odsetek ICO zakończonych skucesem

Nadal mało imponujący jest odsetek ICO, które w miesiącu sierpniu zakończyły się sukcesem (kryterium stosowanym tu przez agencję ICORating jest pozyskanie finansowania na poziomie co najmniej 0,5 mln USD) – było ich 24.

Źródło: www.icorating.com

Przypomnijmy, iż z raportu za 2kw. 2018 wynika, że aż 55% projektów nie osiągnęło zakładanych wcześniej celów. Przyczyna porażek leży często już na etapie pomysłu – wiele startupów rozpoczyna działalność nie oferując nawet prototypu konkretnego produktu, takiego jak aplikacja mobilna czy komputerowa.

Zobacz również: ICO pozyskały $8,3 mld USD w II kwartale 2018

Największy wolumen oraz liczba zrealizowanych transakcji

W 34. tygodniu 2018 tokenami, którymi obracano najwięcej – kryterium tygodniowy wolumen transakcyjny – były Bibox (BIX) – wykorzystująca sztuczną inteligencję (AI) platforma do wymiany aktywów cyfrowych – 358,3 mln USD, VeChain (VEN) – największa platforma oparta o łańcuch bloków oferująca usługę Blockchain-as-a-Service (opisana w oddzielnym artykule) –  267,2 mln USD; oraz Bytom (BTM) – protokół składający się z 3 warstw, którego twórcy opracowują tzw. internet aktywów (asset internet) –  257,2 mln USD.

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Analizując tokeny biorąc za kryterium tygodniową liczbę zrealizowanych transakcji, w czołówce znajdziemy OmiseGO (OMG) – projekt obejmujący wiele obszarów, m.in. usługi bankowe zwłaszcza dla osób, które nie mają dostępu do bankowości oraz koordynację procesów płatności (patrz artykuł) – 69,8 tys., Polymath (POLY) – zdecentralizowany protokół do handlu tokenami o statusie papierów wartościowych (security tokens) – 62,9 tys. oraz Lympo (LYM) – projekt skupiający się na monetyzacji danych z dziedziny sportu oraz zdrowia w oparciu o blockchain– 60,1 tys.

Zobacz również: VI-ID – koniec z fałszowaniem dokumentów dzięki blockchainowi?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here