Naga MarketsZespół analityków Morgan Stanley podzielił się swoim spojrzeniem na główne waluty. Poniżej prezentujemy omówienie sytuacji na dolarze, euro, jenie, funcie, dolarach kanadyjskim, australijskim i nowozelandzkim.


Bycze nastawienie do USD

Morgan Stanley zakłada rysowanie się kolejnych wzrostowych świec w obecnym rajdzie – dolar powinien być wspierany szczególnie w stosunku do euro, jena oraz franka szwajcarskiego. Dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych w ostatnim czasie prezentowały się pozytywnie, zmniejszając obawy dotyczące amerykańskiej recesji.

EUR w kierunku południowym

eurusd 29.02

Euro zarówno od strony technicznej oraz fundamentalnie prezentuje się pro spadkowo. W krótkim terminie warto szukać okazji sprzedażowych na parze walutowej EUR/USD. W ujęciu średnim wspólna waluta będzie natomiast najsłabszą w koszyku G10 – szczególnie gdy ECB w marcu przedstawi kolejny etap luzowania. Wykorzystaj spadki euro z HFT Brokers – podmiot oferuje najniższą rynkową prowizję w przypadku handlu na parze EUR/USD.

Sprzedażowe podejście do JPY

Spadki lokalnych giełd po luzowaniu w wykonaniu Banku Japonii spowodowały, że inwestorzy musieli skalować swoją ekspozycję na ryzyko. Najprostszym sposobem jest wykonanie tego poprzez rynek walutowy, co w kolejnych tygodniach może wyraźniej ograniczać potencjał wzrostowy jena.

invest

Na GBP karty rozdaje Brexit

gbpusd h1 29.02

Jakiekolwiek korekty wzrostowe na GBP/USD powinny być wykorzystywane do dokładania krótkich pozycji na korzystniejszych poziomach. Kabel przeszedł przez wstępną „fazę szoku”, obawy odnośnie Brexitu będą narastały jednak aż do czerwca (data referendum w sprawie ewentualnego opuszczenia Unii Europejskiej). W najbliższych miesiącach szukamy więc głównie shortów.

CAD, NZD i AUD na kolejnej stronie…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here