Naga Markets

Tygodniowy przegląd sektora gamingowego Comparic.plZapraszamy na przegląd informacji ze spółek gamingowych z ostatniego tygodnia. Indeks WIG-GAMES5 w którego skład wchodzą CD Projekt,11BIT, HUUUGE, TSGAMES i CIGAMES  zakończył tydzień spadkiem o 0,55%. Natomiast indeks zrzeszający wszystkie spółki gamedev z głównego parkietu WIG-Gry spadł o 1,59%.

Bloober Team

The Medium, horror psychologiczny stworzony przez polskie studio Bloober Team, od 18 października dostępna będzie w ramach abonamentu PlayStation Plus. PlayStation Plus to płatna usługa, w ramach której użytkownicy konsoli otrzymują, zależnie od poziomu subskrypcji.

Usługa umożliwia między innymi możliwość grania online, streamowania gier, ekskluzywne zniżki, czy dostęp do biblioteki ponad 400 tytułów. Wcześniej, od momentu premiery 28 stycznia 2021, do lutego 2022 roku, gra była częścią zawartości usługi Game Pass.

Tygodniowy przegląd sektora gamingowego Comparic.pl

CD Projekt

Powieść pt. “Cyberpunk 2077: No Coincidence” autorstwa Rafała Kosika ukaże się w sierpniu 2023 r., podały wydawnictwo Orbit oraz CD Projekt RED. Według informacji w sklepie internetowym wydawnictwa, książka znajdzie się w sprzedaży 8 sierpnia 2023 r.

Tygodniowy przegląd sektora gamingowego Comparic.pl

Gamedust

Akcjonariusze Gamedust – prezes Paweł Flieger oraz JJS Invest podpisali umowę lock-up na akcjach Gamedust, na mocy której zobowiązują się wobec siebie do nierozporządzania wszystkimi akcjami spółki przed upływem okresu 3 lat od dnia zawarcia umowy, podała spółka.

Tygodniowy przegląd sektora gamingowego Comparic.pl

XTB

Huuuge

Miało 77,2 mln USD skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w III kw., (-16% r/r i -3% kw/kw), podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

Tygodniowy przegląd sektora gamingowego Comparic.pl

Klabater

Podpisał umowy na przygotowanie adaptacji i wydanie dwóch gier na platformy PlayStation i Xbox z katalogu francuskiego wydawcy i producenta, firmy Goblinz, zwiększając liczbę gier, nad którą pracuje z francuskim partnerem do pięciu, podała spółka.

Tygodniowy przegląd sektora gamingowego Comparic.pl

Vivid Games

Po sprzedaży technologii Bidlogic, co istotnie wzmocniło stabilność finansową spółki, Vivid Games analizuje różne scenariusze, uwzględniające zarówno przedterminową spłatę obligacji, jak i przyspieszenie prac nad nowym tytułem, poinformował CEO Jarosław Wojczakowski.

Tygodniowy przegląd sektora gamingowego Comparic.pl

Longterm Games

Nie wyklucza, że wypłaci dywidendę w 2023 r., poinformował ISBtech prezes Albert Rokicki. Spółka zadebiutowała w poniedziałek na rynku NewConnect.

Tygodniowy przegląd sektora gamingowego Comparic.pl

Drago entertainment

Podjął decyzję o przesunięciu daty wydania gry “Winter Survival” w formule early access, podała spółka. Drago przygotowuje darmowy prolog do gry, licząc, że przełoży się on na zwiększenie community wokół gry oraz pozwoli na przygotowanie road mapy rozwoju produktu w ramach wczesnego dostępu.

Moonlit

Dodał do swojej oferty drugi płatny dodatek. DLC powstało we współpracy z wielokrotnie nagradzanym studiem CD Projekt RED. Za możliwość rozszerzenia gry “Model Builder” o modele z “Wiedźmina” i “Cyberpunka” gracze zapłacą 3.99 euro. Gamedeveloper podpisał także aneks do umowy z wydawcą Model Buildera – GMGP – który wyłącza DLC spod recoupu.

Tygodniowy przegląd sektora gamingowego Comparic.pl

Źródła: depesze ISBnews, serwis ISBtech.pl, informacje ze spółek i organizacjiŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin. Wieloryb przetransferował 13 tys. BTC wartych 250 mln dol.
Następny artykułWirtualne biuro w Warszawie – jaka cena
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here