Naga MarketsMorgan-Stanley-logoPoniedziałek to najlepszy moment na stworzenie planu gry na nadchodzący tydzień. Analitycy Morgan Stanley dzielą się swoim poglądem na siedem walut z grupy dziesięciu najważniejszych. Pod lupą znalazł się USD, EUR, JPY, GBP, CAD, NZD oraz AUD.


USD

Ten tydzień obfitować będzie w publikacje banków centralnych. Najważniejszą z nich – przynajmniej w ocenie Morgan Stanley – jest środowa decyzja FOMC w sprawie wysokości amerykańskich stóp procentowych. Analitycy banku nie mają wątpliwości – otoczenie zewnętrzne oraz decyzja FOMC osłabią USD. Głównym scenariuszem dla Morgan Stanley jest brak działania ze strony Rezerwy, gdyby jednak “jakimś cudem” okazało się, że Fed podniesie w tym tygodniu stopy procentowe, będzie to bardzo gołębia podwyżka. O co chodzi analitykom Morgan Stanley? W takim przypadku retoryka Fed byłaby niezwykle ostrożna i postrzegana właśnie jako gołębia. Paradoksalnie, dolar może więcej stracić na takim posunięciu niż zyskać. Waluty krajów rozwijających się powinny nadal zyskiwać wobec dolara – przekonuje bank.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR

Pozostajemy byczo nastawieni do wspólnej waluty i zwiększamy nasze zaangażowanie w długie pozycje na EUR/USD – oświadczają analitycy Morgan Stanley. Ma to związek przede wszystkim z prognozowaną przez bank słabością USD po środowej decyzji Fed. Samo EUR powinno utrzymywać północny kierunek również względem GBP oraz JPY.

eurusddailyJPY

Podejście banku do japońskiego jena można określić jako neutralne. Zdaniem analityków Morgan Stanley wciąż obecna jest przestrzeń do dalszego spadku wartości JPY przed zaplanowanym na środę posiedzeniem Bank of Japan. BoJ wydaje się zmieniać swoje podejście poprzez redukowanie zakupu JGB (Japan Government Bonds), zwiększając tym samym ich rentowność. To z kolei przełoży się na lepszą kondycję krajowego sektora bankowego, redukując ryzyko i generując wypływ kapitału, osłabiając tym samym walutę. Niemniej jednak, nie można być pewnym trwałości zmian w BoJ w związku z czym bezpiecznym wyjściem jest brak angażowania się w JPY.

GBP

Dane makroekonomiczne publikowane już po czerwcowym referendum okazały się lepsze lub znacząco lepsze od prognozowanych. BoE wskazywało również na konieczność cięcia stóp, jeśli poziom inflacji oraz PKB zauważalnie się nie poprawi. Jak zauważa Morgan Stanley, scenariusz kolejnej obniżki nie zyskał poparcia na rynku, który obecnie wycenia taką możliwość na 7%. To daje możliwość spadku wyceny GBP, jeśli zbliżające się dane zaczną się pogarszać i tym samym podwyższać prawdopodobieństwo takiego ruchu ze strony BoE. Analitycy Morgan Stanley wciąż wierzą w to, że Brexit wpłynie na brytyjską gospodarkę w sposób znacząco negatywny czym zmusi rynek do wyprzedaży GBP. Może to nie być ten tydzień, ani następny, lecz ryzyko jest wciąż obecne – czytamy w komentarzu.

gbpusddailyCAD

Analitycy Morgan Stanley niedźwiedzio spoglądają również na CAD. Podczas ostatniego posiedzenia Bank of Canada dowiedzieliśmy się, że negatywne ryzyko dla poziomu inflacji w Kanadzie wciąż jest obecne. To w oczywisty sposób zwiększa szanse na kolejną obniżkę stóp procentowych.

Zbuduj swój własny model quant. Sprawdź możliwości narzędzi w ofercie FxPro

AUD

Jeśli dotychczasowy tor publikacji makroekonomicznych z Antypodów utrzyma się, RBA nie będzie mieć powodu do cięcia stóp procentowych. W minionych dniach asystent gubernatora RBA, Christopher Kent dał do zrozumienia, że możliwy jest wyższy niż dotychczas przewidywany wzrost PKB. AUD/USD pozostając powyżej 0,7500 wciąż ma szanse na kontynuację wzrostów – oceniają analitycy Morgan Stanley.

audusddailyNZD

Jak zauważają analitycy Morgan Stanley – istnieje przynajmniej kilka powodów dla których warto być po długiej stronie rynku na NZD. Przede wszystkim jest to waluto o wysokiej becie (β) i przeciwnym współczynniku korelacji w stosunku do USD. Więc, gdy amerykański dolar słabnie, ten z Nowej Zelandii zyskuje. Drugim ważnym powodem są fundamenty – choć PKB za drugi kwartał nieco rozczarowało, to jednak ceny produktów mlecznych rosną a sytuacja na krajowym rynku nieruchomości poprawia się. Poziom inflacji pozostaje niski, to jednak luzowanie RBNZ nie osłabi zbyt mocno już i tak taniego NZD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here