Naga Markets

Tygodniowy przegląd informacji ISBtech z sektora gamingowegoWarszawa, 05.08.2022 (ISBnews/ISBtech) – Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora gamingowego z okresu 1-5 sierpnia br.

BoomBit: Przychody z gier Grupy BoomBit wyniosły 27,02 mln zł w lipcu 2022 r., co oznacza spadek o 0,9% m/m, podała spółka. Łączna liczba pobrań gier Grupy BoomBit w lipcu to 25,7 mln.PunkPirates: Podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych dotyczących dalszej działalności, podała spółka. Obecnie rozważane w szczególności są opcje pozyskania inwestora lub zmiana przedmiotu działalności spółki.

Live Motion Games: Podpisał z PlayWay umowę dotyczącą opracowania nowej gry komputerowej w wersji na PC, podała spółka.

Huuuge: Rada dyrektorów zdecydowała o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, podała spółka. Fred Chesher został powołany na nowo utworzone stanowisko Dyrektora ds. Komunikacji Korporacyjnej. Chesher będzie odpowiedzialny za rozwijanie strategii komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej firmy, budowanie wizerunku Huuuge i dbanie o globalną obecność marki we wszystkich kanałach komunikacji. Pracując z nowo otwartego biura Huuuge w Londynie, Fred będzie podlegać dyrektorowi handlowemu, Jonowi Bellamy’emu. „Bardzo się cieszę, że dołączam do Huuuge w tak ekscytującym momencie w historii firmy. Po wejściu na giełdę w zeszłym roku, wypuszczeniu nowych gier – w tym Traffic Puzzle i Rogue Land oraz rozpoczęciu prac nad nowymi tytułami opartymi na blockchain, nadszedł teraz idealny moment, aby wdrożyć nową globalną komunikację i jeszcze bardziej zadbać o dalszy rozwój marki” – powiedział Fred Chesher.

Big Cheese Studio: Po tym, jak koszty portu gry “Cooking Simulator VR” zwróciły się po 5 godzinach od premiery na Oculus Store, Big Cheese Studio liczy na długi ogon sprzedażowy tytułu, co chce zweryfikować po około pierwszym miesiącu sprzedaży, poinformował dyrektor finansowy Jakub Rafał.

Simteract: Wraz z NACON (wydawcą gry) ustalił datę wydania pełnej wersji “Train Life: A Railway Simulator” na 25 sierpnia br. w wersji na PC oraz na 22 września na konsolach PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox S|X, podała spółka. Jednocześnie zespół Simteract pracuje już nad pierwszym płatnym dodatkiem (DLC) do “Train Life” – “Orient Express”.

Games Operators: Podpisał umowę z Maximum Games na wydanie gry ‘Yet Another Fantasy Title’ na platformy PC oraz wykonanie portu oraz wydanie gry na platformy konsolowe, podała spółka.

NED

Big Cheese Studio: Poniesione przez Big Cheese Studio koszty produkcji portu gry “Cooking Simulator VR” na platformę Oculus VR zwróciły się w całości po pięciu godzinach od premiery gry na tej platformie, podała spółka.

Live Motion Games: Zawarło z Frozen Way umowę wydawniczą w sprawie opracowania nowej gry komputerowej z gatunku Life Sim pt. “Millennials” w wersji na PC, podała spółka.

Vivid Games: Zawarł aneks do wstępnego porozumienia (term sheet) dotyczącego kluczowych warunków sprzedaży przez spółkę technologii Bidlogic – w związku z wydłużeniem procesu due diligence, strony postanowiły o wydłużeniu okresu poprzedzającego zawarcie umowy zbycia i postanowiły, że umowa może zostać zawarta do końca września, podało Vivid Games.

Ice Code Games: Strategiczna gra turowa “Hard West 2” zadebiutowała 5 sierpnia na komputerach stacjonarnych. Pełna wersja gry zapewni około 30 godzin rozgrywki. Cena egzemplarza wynosi 29,99 USD. Sprzedaż prowadzona jest m.in. na platformach Steam, GOG i Humble Bundle. Tytuł, którego wydawcą jest Good Shepherd Entertainment, będzie dostępny w 9 wersjach językowych. W kilka godzin po premierze, Hard West 2 znalazła się na drugim miejscu w klasyfikacji sprzedaży Steam Global Bestseller.

Duality: Premiera gry “Accident (wersja XBOX, Playstation i Nintendo Switch) została ustalona na 16 września, “Tales of Tomorrow: Experiment” (PC) – na 23 września oraz “Barn Finders: Bid Wars DLC” (PC) – na – 30 września br.

Varsav Game Studios: Spółka rozpoczęła etap pre-produkcji gry “Gians Uprising” w wersji na urządzenia VR. Jest to odpowiedź na bardzo dobrą sprzedaż urządzeń VR, m.in. Meta Quest 2 oraz Pico Neo 2/3 oraz informacje od potencjalnych partnerów biznesowych na temat potencjału monetyzacji IP Giants Uprising w środowisku VR, z zastosowaniem widoku FPP (z pierwszej osoby). Fazę pre-produkcji projektu spółka planuje zakończyć w IV kwartale 2022 r.

Puma: Wraz z klubem Manchester City zaprezentowała komplet strojów po raz pierwszy w świecie Roblox, dając graczom możliwość odkrywania i interakcji z nowymi koszulkami w ramach doświadczenia Puma and the Land of Games.

ESL Gaming: Ogłosił powrót największego cyklu turnieju w “Counter-Strike: Global Offensive”. Jubileuszowy, 25. sezon ESL Mistrzostw Polski startuje już 11 sierpnia. Łączna pula nagród wynosi 100 000 złotych, a poza nią i prestiżowym tytułem ESL Mistrza Polski zwycięzca otrzyma również awans na światowej sławy turniej Intel Extreme Masters Katowice 2023.

Źródła: depesze ISBnews, serwis ISBtech.pl, informacje ze spółek i organizacji

(ISBnews/ISBtech)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here