Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 18 lutego, kiedy to w kalendarzu próżno szukać jakichkolwiek istotnych odczytów. Mniejszą niż zazwyczaj zmienność wspierać może również fakt, iż w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie obchodzone będą święta narodowe.

Wtorek

Wtorkowa sesja również nie będzie należeć do najbardziej interesujących. Tego dnia, na szczególną uwagę zasługiwać będzie bowiem głównie publikacja protokołu z lutowego posiedzenia Reserve Bank of Australia (RBA). Wydarzenie to będzie miało miejsca jednak już w trakcie sesji azjatyckiej. W ciągu dnia poznamy jeszcze raport z brytyjskiego rynku pracy oraz dane dot. nastrojów ekonomicznych w Niemczech.

Środa

Równie spokojnie zapowiada się także środowa sesja, kiedy to na pierwsze i jednocześnie ostatnie istotne wydarzenie dnia przyjdzie nam poczekać aż do godz. 20:00. Mowa tu oczywiście o publikacji protokołów ze styczniowego posiedzenia FOMC.

Czwartek 

Po niezwykle spokojnym początku tygodnia, czwartkowa sesja niemal po brzegi wypełniona będzie istotnymi publikacjami makroekonomicznymi. Już w trakcie sesji azjatyckiej poznamy bowiem raport z australijskiego rynku pracy. Szacuje się, że w styczniu przybyło 15 tys. etatów, dzięki czemu stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 5,0%.

Przed południem poznamy liczne odczyty wskaźników PMI z europy. Będą to jednak dopiero wstępne rezultaty za luty br. Osoby interesujące się naszą, rodzimą gospodarką może natomiast zainteresować zaplanowana na godz. 10:00 publikacja styczniowych wyników sprzedaży detalicznej. Konsensus przed tą publikacją zakłada, że po grudniowym wzroście o 4,7%, tym razem wzrost wyniesie aż 6,1%

Na godz. 13:30 zaplanowano także publikację protokołów ze styczniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Pół godziny później podobny raport opublikuje także Rada Polityki Pieniężnej.

O godz. 16:00 amerykanie podzielą się najnowszymi danymi z rynku nieruchomości. Prognozy zakładają, że sprzedaż istniejących domów wzrosła w styczniu o 0,9% do 5,03 mln. Punktualnie o godz. 16:30 amerykańska EIA (Energy Information Administration) przedstawi również Weekly Petroleum Status Report – raport obrazujący wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku. Publikacja ta dostarcza także informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych.

Jakby tego było mało, na godz. 18:35 i 23:30 zaplanowane są jeszcze dwa przemówienia przedstawicieli banków centralnych. Jako pierwszy wypowie się Stephen Poloz, prezes Banku Kanady, który będzie przemawiał  podczas spotkania zorganizowanego przez Chamber of Commerce of Metropolitan Montreal, w Montrealu. Niespełna pięć godzin później Philip Lowe, prezes Banku Rezerw Australii będzie zeznawał przed Komisją ds. Ekonomicznych Izby Reprezentatów w Sydney.

Piątek

W trakcie piątkowej sesji uwaga wszystkich inwestorów skupiona będzie natomiast wokół zaplanowanego na godz. 11:00 raportu dot. inflacji konsumenckiej (CPI) ze strefy euro. Szacuje się, że ceny towarów i usług spadły w styczniu o 1,1%, co w ujęciu rocznym miałoby przyczynić się do wzrostu na poziomie 1,4%.

O godz. 14:40 poznamy także dane dot. sprzedaży detalicznej w Kanadzie.


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar, euro i funt zyskują do polskiej złotówki na koniec tygodnia
Następny artykuł“Pomiędzy Teorią a Praktyką”-Tydzień 7 – 16/02/2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here