Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 19 listopada, kiedy to w kalendarzu makroekonomicznych nie ma zaplanowanej ani jednej, istotnej publikacji makroekonomicznej.

Wtorek

Wtorkowa sesja zapowiada się równie mało emocjonująco. Tego dnia, na szczególną uwagę zasługiwać będzie bowiem głównie publikacja protokołu z listopadowego posiedzenia Reserve Bank of Australia (RBA). Wydarzenie to będzie miało miejsca jednak już w trakcie sesji azjatyckiej. W ciągu dnia uwaga inwestorów będzie natomiast skupiona wokół zaplanowanego na godz. 14:30 raportu z amerykańskiego rynku nieruchomości. Konsensus przed tą publikacją zakłada, że w październiku wydano 1,260 mln pozwoleń na budowę. W tym samym okresie rozpoczęto budowę 1,225 mln domów a więc o 1,6% więcej niż przed miesiącem (1,201 mln).

Środa

Po stosunkowo spokojnym początku tygodnia, w trakcie środowej sesji poznamy zdecydowanie więcej istotnych publikacji makroekonomicznych. Większość z nich pochodzić będzie jednak głównie ze Stanów Zjednoczonych przez co większej zmienności spodziewać możemy się dopiero w godzinach popołudniowych.

Jako pierwszy, o godzinie 14:30 poznamy obszerny raport przygotowywany przez Census Bureau (rządową agencję wchodzącą w skład Departamentu Handlu USA) obrazujący wstępną wartość zamówień na środki trwałe oraz dobra nietrwałe a także zapasów w przedsiębiorstwach.

· Zamówienia środków trwałych: 0,7%
· Zamówienia środków trwałych bez środków transportu: 0,0%
· Prognoza: -2,5%
· Prognoza: 0,4%

Równocześnie opublikowany zostanie także cotygodniowy raport z amerykańskiego rynku pracy, którego składową są m.in. dane dot. ilości złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Półtorej godziny później (16:00) poznamy natomiast raport, który przedstawia liczbę sprzedanych domów na rynku wtórnym w Stanach Zjednoczonych. Konsensus przed tą publikacją zakłada, że w październiku sprzedano 5,21 mln istniejących nieruchomości a więc o 1,0% mniej niż przed miesiącem.

Jak co środę, punktualnie o godz. 16:30 amerykańska EIA (Energy Information Administration) przedstawi także Weekly Petroleum Status Report – raport obrazujący wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku. Publikacja ta dostarcza także informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych. Warto także przypomnieć, że ostatnie osiem tygodni to najdłuższy okres nieustannego wzrostu poziomu zapasów w amerykańskich magazynach ropy naftowej od pierwszego kwartału 2017 roku.

Czwartek 

Czwartkowa sesja będzie kolejną z rzędu, kiedy w kalendarzu makroekonomicznym próżno szukać wielu istotnych raportów. Ograniczoną zmienność na rynkach wspierać może także fakt, iż tego dnia Amerykanie obchodzić będą Święto Dziękczynienia.

Spośród zaplanowanych na czwartek wydarzeń, na szczególną uwagę zasługiwać będzie m.in. posiedzenie w sprawie raportów na temat inflacji w Wielkiej Brytanii oraz publikacja protokołu z listopadowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (EBC).

Osoby interesujące się naszą rodzimą gospodarką może natomiast zainteresować zaplanowana na godzinę 10:00 publikacja raportów dotyczących wyników sprzedaży detalicznej za październik br. 

Piątek

Po niezwykle spokojnym tygodniu, piątkowa sesja zapowiada się nieco ciekawie. Już o godzinie 8:00 poznamy bowiem finalne rezultaty dynamiki wzrostu gospodarczego z Niemiec. Jeszcze przed południem Markit Economics opublikuje także wstępne dane dot. wskaźników PMI dla gospodarek europejskich oraz samej strefy euro. Jedną z ostatnich, istotnych publikacji całego tygodnia będzie natomiast raport dot. inflacji konsumenckiej z Kanadzie.


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza wolumenu na głównych parach EUR/USD, USD/CAD i USD/JPY – 16.11.2018 r.
Następny artykułLiga Traderów VII – walka o 1/8 finału
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here