Naga MarketsPrzez wzgląd na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, przyszły tydzień na rynkach walutowych przebiegał będzie zapewne nad wyraz spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Podczas poniedziałkowej i wtorkowej sesji nie poznamy bowiem ani jednej, wartościowej publikacji makroekonomicznej a w kolejnych dniach będzie ich zaledwie kilka.


Środa, godz. 16:00 – USD – Indeks zaufania konsumentów wg Conference Board – grudzień
To publikowany przez Conference Board (organizację badawczą dostarczającą informacji na temat rynku) raport dotyczące oceny bieżących i oczekiwań w stosunku do przyszłych warunków ekonomicznych, w tym zatrudnienia, dochodów, planowanych zakupów. Raport zawiera dane miesięczne, publikowany jest w ostatni wtorek miesiąca.

  • Poprzedni odczyt: 129,5
  • Prognoza: 128

Czwartek, godz. 14:30 – USA – Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych
To raport obrazujący liczbę osób, które po raz pierwszy w życiu złożyły wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. Dane te publikowane są przez Departament Pracy w okresach tygodniowych.

  • Poprzedni odczyt: 245 tys.

Czwartek, godz. 17:00 – USA – Zapasy ropy naftowej
Publikowany przez amerykańską EIA (Energy Information Administration) Weekly Petroleum Status Report obrazuje wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku a także dostarcza informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych. Zgodnie z prawem popytu i podaży, spadek zapasów wpływa na wzrost wartości czarnego złota.

  • Poprzedni odczyt: -6,495 mln. brk

Piątek, godz. 14:00 – PLN – Inflacja konsumencka CPI – wstępny odczyt za grudzień
Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/ rocznym będzie powodował umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.

  • Poprzedni odczyt (m/m): 0,5%
  • Poprzedni odczyt (r/r): 2,5%
  • Prognoza (r/r): 2,1%

 

Zagłosuj na EasyMarkets w kategorii Zagraniczny Broker CFD FxCuffs 2018 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here