Naga MarketsPoniedziałek

Poniedziałek zwykle jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 20 listopada, kiedy to za jedno z najbardziej interesujących wydarzeń dnia moglibyśmy uznać zaplanowane na godzinę 15:00 wystąpienie Mario Draghiego. Prezes Europejskiego Banku Centralnego wystąpi wówczas przed komisją ds. gospodarczych europejskiego parlamentu, w Brukseli, w Belgii.

Osoby interesujące się naszą rodzimą gospodarką może natomiast zainteresować zaplanowana na godzinę 14:00 publikacja raportu dot. wyników sprzedaży detalicznej.

Wtorek 

Podczas wtorkowej sesji na szczególną uwagę zasługują dwie paczki danych: z Australii oraz Stanów Zjednoczonych.

1:30 AUD – Raport RBA nt. Polityki monetarnej
Na godzinę 1:30 zaplanowana jest publikacja protokołu z listopadowego posiedzenia dot. Polityki monetarnej

16:00 USD – Sprzedaż istniejących nieruchomości
Jest to raport, który przedstawia liczbę sprzedanych domów na rynku wtórnym.

 • Poprzedni odczyt: 5,39 mln.
 • Prognoza: 5,42 mln.

Środa

Środowa sesja niemal w całości zdominowana zostanie przez odczyty ze Stanów Zjednoczonych. Już o północy prezes Rezerwy Federalnej, Janet Yellen weźmie udział w spotkaniu zorganizowanym przez Australian Business Economists, w Sydney, w Australii.

14:30 USD – Zamówienia środków trwałych
To obszerny raport obrazujący wartość zamówień na środki trwałe oraz dobra nietrwałe i zapasy w przedsiębiorstwach

 • Poprzedni odczyt: 0,7%
 • Prognoza: 0,4%

16:30 USD – Zapasy ropy naftowej
Publikowany przez amerykańską EIA (Energy Information Administration) Weekly Petroleum Status Report obrazuje wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku a także dostarcza informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych. Zgodnie z prawem popytu i podaży, spadek zapasów wpływa na wzrost wartości czarnego złota.

 • Poprzedni odczyt: 1,854 mln. brk
 • Prognoza: -2,200 mln. brk

20:00 USD – Protokół z listopadowego posiedzenia FOMC

Czwartek

W trakcie czwartkowej sesji poznamy dane dotyczące dynamiki PKB i wskaźnika PMI dla usług i przemysłu w Niemczech oraz Zbiorczy wskaźnik PMI ze Strefy Euro. Najistotniejsze dane pochodzić będą jednak z Wielkiej Brytanii i Kanady.

10:30 GBP – PKB Q3
Wskaźnik obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. Dlatego w kalendarzu makroekonomicznym często można natknąć się na wskaźniki w ujęciu kwartalnym, półrocznym oraz rocznym. Wartości PKB dla Wielkiej Brytanii publikuje Office for National Statistics (urząd statystyczny Wielkiej Brytanii).

 • Poprzedni odczyt (k/k): 0,4%
 • Poprzedni odczyt (r/r): 1,5%
 • Prognozy (k/k): 0,4%
 • Prognozy (r/r): 1,5%

13:30 EUR – Protokół z październikowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego

14:30 CAD – Wyniki sprzedaży detalicznej
Raport przedstawia wielkość całkowitej sprzedaży detalicznej w danym okresie czasu. Wyniki są często prezentowane z uwzględnieniem lub pominięciem sprzedaży samochodów, gdyż ich wysoka cena dodaje sporo zmienności do danych.

 • Poprzedni odczyt (m/m): -0,7%

Piątek

Piątkowa sesja zapowiada się równie spokojnie co poniedziałkowa. Tego dnia sesja w Stanach Zjednoczonych będzie skrócona i rynki zamkną się już o godzinie 13:00 czasu lokalnego czyli o godz. 19:00 naszego czasu.

Oprócz tego, Główny Urząd Statystyczny opublikuje raport dot. Stopy bezrobocia. Mimo i tak już rekordowo niskich poziomów, analitycy prognozują, że bezrobocie w Polsce zmalało w październiku do 6,7% z 6,8% przed miesiącem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here