Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 4 lutego, kiedy to na szczegolną uwagę zasługiwać będzie jedynie raport dot. wskaźnika PMI dla sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii. Prognozy przed tą publikacją zakładają, że po słabych, piatkowych danych z sektora przemysłu, wskaźnik dot. sektora budowlanego również osunie się do 52,4 z 52,8 raportowanego przed miesiącem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wtorek

Wtorkowa sesja zapowiada się natomiast zdecydowanie ciekawiej. Już w trakcie sesji azjatyckiej poznamy bowiem wyniki australijskiej sprzedaży detalicznej za grudzień 2018 r. Zdaniem analityków, po listopadowym wzroście o 0,4%, tym razem spodziewać powinniśmy się spadku wartości sprzedaży detalicznej o 0,1%.

Jednym z najważniejszych wydarzeń wtorkowej sesji będzie natomiast bez wątpienia zaplanowana na godz. 4:30 publikacja decyzji monetarnej i oświadzenia na temat stóp procentowych Banku Rezerw Australii (RBA). Biorąc jednak pod uwagę, że konsensus rynkowy nie zakłada jakiegokolwiek ruchu na stopach a po najbliższym posiedzeniu nie przewiduje się konferencji prasowej, prawdopodobnie wydarzenie to nie przełoży się na zbyt wielką zmienność na parach walutowych z dolarem australijskim (AUD).

W ciągu dnia poznamy jeszcze liczne raporty dot. poziomu wskaźnika PMI dla sektra usług. Najistotniejsze będą w tym przypadku oczywiście dane z Niemiec, strefy euro, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

Środa

Środowa sesja niemal po brzegi wypełniona będzie natomiast danymi ze Stanów Zjednoczonych. Tego dnia mamy bowiem poznać raporty dotyczące m.in. zezwoleń na budowę, zamówień środków trwałych, sprzedaży detalicznej, dynamiki wzrostu gospodarczego czy zapasów ropy naftowej.

Opórcz tego, uwage inwestorów może przykuć także publikacjia wskaźnika PMI Ivey z Kanady oraz dane dotyczące zmiany zatrudnienia i stopy bezrobocia w Nowej Zelandii.

Czwartek 

W trakcie czwartkowej sesji poznamy już zdecydowanie mniej istotnych publikacji makroekonomicznych. Jedną z najistotniejszych będzie natomiast bez wątpienia decyzja monetarna Bank of England (BoE). Analitycy spodziewają się, że członkowie MPC jednogłośnie zdecydują o utrzymaniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie (0,75%). Zdecydowanie ważniejsza dla notowań funta szterlinga może zatem okazać się treść samego oświadczenia polityki monetarnej.

Piątek

Jeszcze spokojniej zapowiada się natomiast piątkowa sesja, kiedy to spośród zaplanowanych publikacji makroekonomicznych wyróżnić należy przede wszystkim raport z kanadyjskiego rynku pracy. Konsensus przed tą publikacją zakłada, że przez wzgląd iż w styczniu przybyło zaledwie 6 tys. nowych miejsc pracy, stopa bezrobocia wzrosła do 5,7% z 5,6% dotychczas.


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWIG20 powraca do wzrostów. Czego oczekiwać po nadchodzących dniach?
Następny artykuł“Pomiędzy Teorią a Praktyką” – Tydzień 5 – 02/02/2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here