Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 8 kwietnia, kiedy to w kalendarzu próżno szukać jakichkolwiek istotnych odczytów.

Wtorek

Wtorkowa sesja również zapowiada się niezwykle spokojnie. Na pierwszą i zarazem jedyną, istotną publikację tego dnia przyjdzie nam bowiem poczekać aż do godz. 16:00, kiedy to poznamy lutowe JOLTsy. Job Openings and Labor Turnover survey to przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego. Jak to zazwyczaj bywa, im wyższy odczyt wskaźnika tym teoretycznie lepszy jest to sygnał dla waluty. Niższe wartości JOLTs będą z kolei niedźwiedzim sygnałem dla dolara.

Środa

Po niezwykle spokojnym początku tygodnia, środowa sesja zapowiada się juz nieco ciekawiej. Jeszcze przed południem poznamy bowiem dwa istotne raporty z Wielkiej Brytanii. Mowa tu oczywiście o dynamice wzrostu gospodarczego (PKB) oraz wynikach produkcji przemysłowej w miesiącu lutym 2019 r.

O godz. 13:45 poznamy także decyzje monetarną Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Biorąc pod uwagę ubiegło-miesięczną, gołębią zmianę retoryki EBC, nikt chyba nie spodziewa się jakiegokolwiek ruchu na stopach. Istotny w tym przypadku może okazać się zatem wydźwięk samego oświadczenia jak również przebieg zaplanowanej na godzinę 14:30 konferencji prasowej z udziałem prezesa Banku.

O godz. 14:30 poznamy natomiast wyniki inflacji konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, ze ceny towarów u usług konsumpcyjnych wzrosły w marcu o 0,3%.

Jak co środę, punktualnie o godz. 16:30 amerykańska EIA (Energy Information Administration) przedstawi również Weekly Petroleum Status Report – raport obrazujący wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku. Publikacja ta dostarcza także informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych.

Jakby tego było mało, na godz. 20:00 zaplanowano także publikację protokołu z marcowego posiedzenia FOMC. Przypomnijmy, że w trakcie tego posiedzenia Rezerwa Federalna utrzymała stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Równocześnie zmianie uległy projekcje makroekonomiczne oraz oczekiwania odnośnie przyszłych stóp procentowych. Członkowie Komitetu Otwartego Rynku nie spodziewają się już bowiem podwyżek stóp procentowych w tym roku, a w 2020 roku oczekiwana jest tylko jedna podwyżka.

Czwartek i piątek

Po niezwykle emocjonującej środzie, czwartkowa i piątkowa sesja przypominać będą te, z początku tygodnia. W czwartek na szczególną uwagę zasługiwać będzie bowiem jedynie zaplanowana na godz. 14:30 publikacja inflacji producenckiej (PPI). W piątek poznamy natomiast wyniki produkcji przemysłowej ze strefy euro.


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPiątkowy przegląd rynków – dolar amerykański największym wygranym sesji
Następny artykuł“Pomiędzy Teorią a Praktyką” – Tydzień 14 – 06/04/2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here