Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 27 maja, kiedy to w kalendarzu makroekonomicznym próżno szukać jakichś istotnych publikacji. Nieco mniejszą zmienność tego dnia może również determinować fakt, iż w Stanach Zjednoczonych obchodzony będzie Dzień Pamięci a w Wielkiej Brytanii wiosenny dzień wolny od pracy.

Wtorek

Wtorkowa sesja również zapowiada się niezwykle spokojnie. Tego dnia na pierwszą i zarazem ostatnią istotną publikacje (choć być może nieco nadużyciem jest nazwanie jej “istotną”) przyjdzie nam czekać aż do godz. 16:00, kiedy to poznamy dane dot. zaufania konsumentów wg Conference Board. Szacuje się, że indeks obrazujący poziom zaufania wśród amerykańskich konsumentów wzrośnie do 130,0 z 129,2 poprzednio.

Środa

W trakcie środowej sesji również nie poznamy zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych. O godz. 9:55 niemiecki Destatis podzieli się najnowszymi wynikami dot. zmiany bezrobocia u naszych zachodnich sąsiadów. Szacuje się, że w maju br. spadnie ono o 8 tys.

Jednym z najważniejszych wydarzeń środowej sesji będzie natomiast bez wątpienia zaplanowana dopiero na godz. 16;00 decyzja monetarna Banku Kanady (Bank of CanadaBoC). Biorąc jednak pod uwagę, że zdaniem ekonomistów bank utrzyma stopy procentowe na dotychczasowym poziomie (1,75%), zdecydowanie ważniejsza od samej decyzji może okazać się treść oświadczenia.

Czwartek 

Czwartkowa sesja także nie zapowiada się zbyt aktywnie. Na pierwszą, istotną publikację przyjdzie nam bowiem tego dnia poczekać aż do godz. 14:30 kiedy to amerykański Bureau of Economic Analysis opublikuje najnowsze dane dot. wzrostu gospodarczego. Szacuje się, że Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w pierwszym kwartale br. o 3,1% (wobec wzrostu o 2,2% w czwartym kwartale minionego roku).

O godz. 16:00 poznamy także raport dot. podpisanych umów kupna domów w USA. W tym przypadku analitycy spodziewają się jedynie 0,5-procentowego wzrostu wartości indeksu podpisanych umów kupna domów (wobec wzrostu o 3,8% sprzed miesiąca). Warto przypomnieć, że jest to raport dostarczający informacji o liczbie zawartych lecz jeszcze nie sfinalizowanych umów sprzedaży istniejących domów i mieszkań. Z uwagi na fakt, że podpisanie umowy wyprzedza zwykle sfinalizowanie transakcji o 4-6 tygodni, umożliwia on prognozowanie poziomu sprzedaży domów na rynku wtórnym. Raport ten nie zawiera jednak danych o podpisanych umowach sprzedaży nowych domów.

O godz. 17:00 amerykańska EIA (Energy Information Administration) przedstawi również Weekly Petroleum Status Report – raport obrazujący wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku. Publikacja ta dostarcza także informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych.

Piątek

W trakcie piątkowej sesji uwaga inwestorów skupiać się będzie przede wszystkim wokół odczytów dot. dynamiki wzrostu gospodarczego. O godz. 10:00 raport taki przedstawi bowiem nasz, rodzimy Główny Urząd Statystyczny, a o godz. 14:30 Urząd Statystyczny Kanady.


Logo RoyalDom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro traci najsilniej od 5 miesięcy. EUR/PLN powraca do 4,29 zł
Następny artykułKurs euro rośnie do 1,2080 USD. Czas na kontrę dolarowi?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here