Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek

W trakcie poniedziałkowej sesji na rynku z powodu świąt narodowych zabraknie Izraela i Cypru, ale również Chin, będących jednym z głównych graczy na rynku walutowym, co może odbić się na ogólnej płynności oraz zmienności. Poniedziałki przyzwyczaiły inwestorów do tego, że ich w trakcie nie dzieje się zbyt wiele.

08:00 Produkcja przemysłowa w Niemczech

Tym razem uwagę warto zwrócić jedynie na wyniki sierpniowej produkcji przemysłowej Niemiec w ujęciu miesięcznym, która zdaniem analityków ma silnie odbić od lipcowych dołków:

·        Poprzedni odczyt (m/m): -1,1% ·        Prognoza (m/m): 0,4%

 

Wtorek

Drugi dzień tygodnia również bez większych niespodzianek w kalendarzu i oprócz posiadających średnią istotność danych z Niemiec odnośnie bilansu handlowego oraz rozpoczętych budów domów w Kanadzie zaplanowanych kolejno na 08:00 i 14:15, nie będzie działo się nic ciekawego.

Środa

Waga kalendarza makroekonomicznego ulegnie jednak zmianie w połowie tygodnia, kiedy pojawią się istotne dane dotycząc brytyjskiej oraz amerykańskiej gospodarki.

10:30 Produkcja przemysłowa i PKB Wielkiej Brytanii

W godzinach przedpołudniowych uwaga inwestorów skupi się na UK i danych dotyczących produktu krajowego brutto oraz produkcji przemysłowej. Dane odnośnie PKB będą kolejną rewizją i w ich zakresie analitycy nie spodziewają się większych zmian:

·        Poprzedni odczyt (m/m): 0,1% ·        Prognoza (m/m): 0,1%

Jeżeli chodzi natomiast o produkcję przemysłową i produkcję dóbr w fabrykach, to w ich przypadku spodziewane jest silniejsze odbicie od ujemnej dynamiki:

·        Poprzedni odczyt (m/m): -0,2% ·        Prognoza (m/m): 0,1

14:30 amerykański wskaźnik PPI

Na kolejne, istotne dane inwestorom przyjdzie poczekać do 14:30 kiedy informacje o PPI (wskaźniku cen dóbr produkcyjnych) przedstawią Stany Zjednoczone:

·        Poprzedni odczyt (m/m): -0,1% ·        Prognoza (m/m): 0,2%

Czwartek

11 października uwaga rynku skupi się przede wszystkim na protokołach z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego oraz na prognozach amerykańskiej inflacji. Jak co czwartek opublikowane zostaną również informacje o zdeklarowanych wstępnych bezrobotnych (jobless claims).

O ile w przypadku innych banków centralnych publikacja minutes potrafi wywołać silniejszą zmienność rynku walutowego, to doświadczenie pokazuje, że protokoły EBC raczej nie przekładają się na ruchy EUR.

14:30 amerykańska inflacja CPI

·        Poprzedni odczyt (m/m): 0,2%

·        Bazowa poprzedni odczyt (m/m): 0,1%

·        Prognoza (m/m): 0,2%

·        Bazowa prognoza (m/m): 0,2%

17:00 Zapasy ropy naftowej

Dane dotyczące inflacji nie będą jedynymi na jakie w czwartek czekają inwestorzy. O godzinie 17:00 pojawi się również publikacja zapasów ropy naftowej, na którą głównie reaguje rynek dolara kanadyjskiego oraz oczywiście WTI.

Piątek

Piątek utwierdzi inwestorów w przekonaniu, że przyszły tydzień będzie relatywnie lekki pod względem kalendarza makroekonomicznego. 12 października ciężko doszukiwać się bowiem jakichkolwiek istotnych publikacji makroekonomicznych. Te o średnim znaczeniu to wskaźnik cen eksportowych i importowych USA (14:30) oraz indeks nastrojów konsumentów wg Uniwersytetu Michigan (16:00).


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here