Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 27 sierpnia, kiedy to w kalendarzu makroekonomicznych nie ma zaplanowanej żadnej istotnej publikacji makroekonomicznej.

Wtorek

Wtorkowa sesja również zapowiada się stosunkowo spokojnie. Tego dnia na szczególną uwagę zasługiwać będzie jedynie publikacja protokołu z sierpniowego posiedzenia RBA, którą poznamy już o godzinie 3:30 czasu polskiego.

Środa

Środowa sesja zapowiada się już nieco bardziej interesująco. Tego dnia poznamy istotne dane m.in. z Kanady czy Stanów Zjednoczonych.

14:30 CAD – Wyniki sprzedaży detalicznej
Raport przedstawia wielkość całkowitej sprzedaży detalicznej w danym okresie czasu. Wyniki są często prezentowane z uwzględnieniem lub pominięciem sprzedaży samochodów, gdyż ich wysoka cena dodaje sporo zmienności do danych.

 • Sprzedaż bez samochodów: 1,4%
 • Sprzedaż detaliczna: 2,0%
 • Prognoza: 0,7%
 • Prognoza: 1,1%

16:00 USD – Sprzedaż istniejących nieruchomości
Jest to raport, który przedstawia liczbę sprzedanych domów na rynku wtórnym.

 • Poprzedni odczyt: 5,38 mln.
 • Poprzedni odczyt: -0,6%
 • Prognoza: 5,40 mln.
 • Prognoza: 1,3%

16:30 USD – Zapasy ropy naftowej
Publikowany przez amerykańską EIA (Energy Information Administration) Weekly Petroleum Status Report obrazuje wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku a także dostarcza informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych.

 • Poprzedni odczyt: 6,805 mln. brk

20:00 USD – Protokół z posiedzenia Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku (FOMC)
Na godzinę 20:00 zaplanowana jest publikacja protokołu z sierpniowego posiedzenia dot. polityki monetarnej. 

Osoby interesujące się naszą rodzimą gospodarką może natomiast zainteresować zaplanowana na godzinę 10:00 publikacja raportów dotyczących wyników sprzedaży detalicznej za lipiec br. 

Czwartek 

W trakcie czwartkowej sesji poznamy liczne odczyty PMI. Będą to jednak jedynie wartości wstępne, gdyż finalne raporty publikowane są zwykle na początku każdego miesiąca. Zdecydowanie ważniejszy dla rynku może natomiast okazać się protokół z sierpniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, który poznamy o godzinie 13:30 oraz raport z rynku nieruchomości w USA.

16:00 USD – Sprzedaż nowych nieruchomości 
To publikowany przez Census Bureau raport obrazujący ilość sprzedanych nowych domów. Raport zawiera dane miesięczne i jest publikowany ok. 25 dni po zakończeniu miesiąca.

 • Poprzedni odczyt: 631 tys.
 • Poprzedni odczyt: -5,3%
 • Prognoza: 645 tys.
 • Prognoza: 3,0%

Piątek

Piątkowa sesja również zapowiada się stosunkowo spokojnie. Oprócz dynamiki PKB z Niemiec, którą poznamy już o godz. 8:00, na szczególną uwagę zasługiwać będzie jeszcze jeden raport zza oceanu.

14:30 USD – Zamówienia środków trwałych 
To obszerny raport obrazujący wartość zamówień na środki trwałe oraz dobra nietrwałe i zapasy w przedsiębiorstwach.

 • Zamówienia na dobra bez środków transportu: 0,2%
 • Zamówienia na dobra trwałego użytku: 0,8%
 • Prognoza: 0,3%
 • Prognoza: 0,8%

Osoby interesujące się naszą rodzimą gospodarką może natomiast zainteresować zaplanowana na godzinę 10:00 publikacja stopy bezrobocia. Szacuje się, że w lipcu br. utrzymała się ona na dotychczasowym poziomie 5,9%.


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – dolar nowozelandzki największym wygranym tygodnia
Następny artykułKryptowaluty na weekend – zaledwie 36% kryptowalut posiada działające produkty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here