Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek

Choć  poniedziałek jest zazwyczaj jednym z najspokojniejszych dni w ciągu całego tygodnia handlowego, w tym tygodniu za sprawą danych z Niemiec, Wielkiej Brytanii i USA może pojawić się zwiększona zmienność od samego rana.

8:00 Niemcy – Wyniki sprzedaży detalicznej
Raport przedstawia wielkość całkowitej sprzedaży detalicznej w danym okresie czasu.

– Poprzedni odczyt: – 0,4% – Prognoza: 0,4%

10:30 Wielka Brytania Wskaźnik PMI dla przemysłu 

Początek każdego miesiąca nierozerwanie łączy się z publikacjami raportów PMI. Na początku każdego miesiąca możemy przyjrzeć się badaniom, jak menedżerowie i kadra kierownicza zapatruje się na przyszłe zamówienia w sektorze przemysłu w Wielkiej Brytanii.

– Poprzedni odczyt: 52,8 – Prognoza: 52,5

16:00  USA – Wskaźnik ISM dla przemysłu 

Na świecie istnieją dwa główne podmioty odpowiedzialne za publikację wskaźnika. Pierwszy z nich to Markit Group publikujący odczyty dla 30 krajów z całego świata. Drugi – Institute of Supply Management (ISM) – skupia się natomiast tylko i wyłącznie na rynku amerykańskim

– Poprzedni odczyt: 61,3 – Prognoza: 60,3

Wtorek

Wtorkowa sesja również zapowiada się dość ciekawie. Tego dnia na szczególną uwagę zasługiwać będzie z samego rana (6:30) publikacja oświadczenia na temat stóp procentowych Banku Rezerwy Australii. Rynek oczekuje pozostawienia stóp na tym samym poziomie.

– Obecny poziom stóp: 1,5% – Prognoza: 1,5%

10:30  Wskaźnik PMI dla sektora budowlanego

Wskaźnik PMI to dostosowany sezonowo indeks menedżerów zakupowych (PMI) w sektorze budowlanym

– Poprzedni odczyt: 52,9 – Prognoza: 52,5

Dzień zakończy się przemówieniem Prezesa Fed, Powella o godzinie 18:45.

Środa

W połowie tygodnia gospodarki Chin i Niemiec będą na „niższych obrotach”, ze względu na narodowe święta. Po spokojnym poniedziałku i wtorku, środowa sesja zapowiada się bardzo interesująco. Tego dnia czeka nas szereg istotnych danych PMI, decyzja NBP w sprawie stóp procentowych (13:10), a dzień zakończy kolejne przemówienie Prezesa Fed o godz: 20:00

09:55 Niemcy: Wskaźnik PMI dla usług

Wskaźnik PMI bada grupę 600 managerów w przedsiębiorstwach, którzy oceniają swoją kondycję ekonomiczną, nowe zamówienia i zatrudnienie.

– Poprzedni odczyt: 56,5 – Prognoza: 56,5

10:30 Wielka Byrtania:  Wskaźnik PMI dla usług

Indeks PMI (Purchasing Managers Index) Wielkiej Brytanii przygotowywany jest przez CIPS oraz Markit Economics.

– Poprzedni odczyt: 54,3 – Prognoza: 54,0

Czwartek

Ze względu na mało istotne publikacje danych czwartkowa sesja może należeć do najspokojniejszej w nadchodzącym tygodniu. W Chinach kontynuowane będzię święto narodowe, a z kolei o 11:00 Bank Rezerw Indii podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych. Rynkowy konsensus oczekuje podniesienia stóp z poziomu 6.25% do 6.50%.

14:30 USA: Zadeklarowani wstępni bezrobotni

Tradycyjnie co czwartek publikowane są dane dotyczące wstępnych bezrobotnych  przez amerykański Departament Pracy.

– Poprzedni odczyt: 214 tys. – Prognoza: 210 tys.

16:00 Kanada: Wskaźnik PMI Ivey

Instytut Ivey działający przez Western University opublikuje swój autorski wskaźnik indeksu menedżerów ds. zakupów (PMI) mierzący comiesięczną zmianę aktywności gospodarczej na terenie Kanady.

– Poprzedni odczyt: 61,9 – Prognoza: 61,4

Piątek

Jak co każdy pierwszy piątek miesiąca oczy inwestorów na całym świecie będą zwrócone ku amerykańskiemu rynkowi pracy.

3:30 Australia: Sprzedaż detaliczna

– Poprzedni odczyt: 0,0% – Prognoza: 0,2%

14:30 USA: Zmiana zatrudnienia w sektorach pozarolniczych

Jest to amerykański wskaźnik zatrudnienia w przedsiębiorstwach budowlanych, produkcyjnych i usługowych, nieuwzględniający liczby pracowników w rolnictwie, osób zatrudnionych w gospodarstwach domowych oraz organizacjach rządowych i non-profit. To niezwykle ważna statystyka oraz wskaźnik ekonomiczny wypuszczany każdego miesiąca przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych (United States Departament of Labor) jako część ogólnego raportu dotyczącego kondycji rynku pracy.

– Poprzedni odczyt: 201 tys. – Prognoza: 185 tys.

14:30 USA: Stopa bezrobocia

– Poprzedni odczyt: 3,9% – Prognoza: 3,8%

14:30 Kanada: Zmiana zatrudnienia

Jednym z ważniejszych, a zarazem ostatnim odczytem makroekonomicznych podczas piątkowej sesji będzie opublikowany raport zmiany zatrudnienia w Kanadzie.

– Poprzedni odczyt: -51,6 tys. – Prognoza: 24,7 tys.

Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here