Naga Marketshot_or_notZapraszam na tygodniowy ‘Hot or Not’. W tym tygodniu mieliśmy gwałtowny ruch dolara, euro i funta w górę przy jednoczesnym wyrzucaniu walut towarowych przez okno. Nasze nominacje w tym tygodniu biorą się właśnie z tych zależności:

Wśród nominacji do tytułu ‘Hot’ postanowiłem wyróżnić AUD/USD, który spada praktycznie od otwarcia tygodnia  aż do samego zamknięcia. W przerwie mieliśmy małą korektę na dobrych danych o zatrudnieniu w Australii, po czy para kontynuowała kolejne 180 pips w dół. Łączny zasięg ruchu spadkowego to bardzo przyjemne 340 pips. Czekam na screeny z piramidami w temacie o piramidowaniu blokowym na forum.

HoN_AUDUSDH4_1309

Więcej piramid. USD/JPY silnie trendujące już piąty tydzień z kolei dało zarobić na niejednej piramidzie. W tym tygodniu było nie inaczej i mimo, że już dużo urosło i “wyżej już nie pójdzie”, to byki zdają się tego nie dostrzegać i prą kolejne 240 pips na północ.

HoN_USDJPYH4_1309

Podobnie zresztą ma się sytuacja na USD/CAD, tyle że tutaj zakres wyniósł “jedyne” 220 pips, za to mieliśmy piękny, klasyczny pullback do wsparcia w postaci przebitego szczytu tygodnia zapoczątkowany podwójnym szczytem. To sprawia, że choć zakres nie powalał, jak w przypadku AUD/USD, to para fajnie nadawała się do rozegrania.

HoN_USDCADH4_1309

Wśród fatalnych par w tym tygodniu, które z pewnością nie były ‘Hot’, a raczej ‘Not’, znajduje się EUR/USD oraz EUR/GBP. Kiepski zakres ruchu i szarpanina wynikają właśnie z faktu, że te trzy waluty znalazły się w gronie mocnych, co sprawiło że ruchy na nich były nieregularne.

Funt otworzył tydzień luką, co dało się dostrzec na EUR/GBP i mimo dwóch wyższych szczytów (próba kontynuacji po luce wzrostowej), ostatecznie para została sprzedana praktycznie do zamknięcia tejże luki. Zakres 145 pips jak na tę parę jest bardzo przyzwoity, jednak akrobacje na tej parze kończymy niemalże tam gdzie zaczęliśmy, a cieszyć mogą się chyba jedynie osoby grające na domknięcie luki mające wielkie szczęście lub wielki Stop Loss.

HoN_EURGBPH4_1309

Podobnie było na EUR/USD, gdzie para podkleiła się pod otwarciem i pozostała tak przez cały tydzień, aż ostatecznie ruszyła w końcówce w górę by wyrugować niedźwiedzie zabezpieczające się nad szczytami. 120 pips zasięgu to raczej słaby wynik, skoro EUR/GBP wypadło lepiej.

HoN_EURUSDH4_1309

Osobnego komentarza wymaga natomiast to, co wydarzyło się na GBP/AUD!  Tam inwestorzy zaczęli bez ostrzeżenia kupować poziom 1.72 i mimo 500 pips spadków tydzień wcześniej, teraz pokonali 790 pips (!!!) docierając niemalże do 1.8000, przy czym warto zaznaczyć, że szczyt na tej parze jest jednocześnie ceną zamknięcia tygodnia. Sprzedających brak? Ta para co do zasady wykazuje większą zmienność niż inne, ale też 800 pips w tydzień to rekord tego roku. W 2012 nie było większej świecy tygodniowej, a w 2013 była tylko jedna, licząca 820 pips. Tygodniowy wykres pokazuje też kozackie objęcie spadków z poprzednich trzech tygodni. Czy to oznacza, że ruszamy znowu w górę kontynuować trend z 2013 roku?

HoN_GBPAUD_1309Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here