Naga Markets

hot_or_not

W tym tygodniu dolar rósł równo na skutek pozytywnych oczekiwań traderów wobec gospodarki US, ale też wobec protokołów FOMC, gdzie na posiedzeniu 29-30 lipca pojawiły się pierwsze od dawna, wyraźne jastrzębie głosy. W rezultacie dolar w parach z jenem i euro dostarczył sowity, jednostronny ruch od otwarcia do zamknięcia tygodnia. Należy się “Hot” jak nic.Na EUR/USD dolar wybił konsolidację w formie trójkąta dołem i dalej już poszło z górki na 178 pips.

HoN_EURUSDH4

USD/JPY wybił poprzedni szczyt mocnym ruchem z przytupem i zamknął się blisko szczytu, po przebyciu 195 pips jednym ciągiem.

HoN_USDJPYH4

Również EUR/AUD zasługuje na miano gorącej pary, gdzie początek tygodnia był umiarkowany, ale wszystko jednokierunkowo. Inwestorzy obdarzyli AUD sympatią szczególnie pod koniec tygodnia, kiedy to uspokojenie sytuacji geopolitycznej oraz wzrosty na giełdach wprawiły inwestorów chwilowo w dobry nastrój. Dzięki temu EUR/AUD jest ‘Hot’ i jednocześnie “AUD/USD” gorący nie jest.

HoN_EURAUDH4AUD/USD zostaje uznany za “Not” ubiegłego tygodnia właśnie dzięki nagłemu, nieoczekiwanemu pojawieniu się kupujących w pobliżu dołka poprzedniego tygodnia, którzy praktycznie skasowali spadki na tej parze budowane na przestrzeni 108 pips. Sprzedający musieli mieć przykrą niespodziankę, kiedy wyzerowało im zyskowne w pół drogi pozycje. No i zakres marny.

XTB

HoN_AUDUSDH4Kolejną parą, której tytuł “not” może być dyskusyjny, jest para GBP/CHF. Proponujemy ją do rozważenia.

Ubiegły tydzień na tej parze to konsolidacja w niezbyt oszałamiającym zakresie 113 pips. Para rozpoczęła tydzień byczo w obliczu spadków z poprzednich tygodni i mimo prób sprzedaży, które doprowadziły do ataku na poziom otwarcia i jego fałszywego przebicia, para zakończyła zakończyła ostatecznie tydzień na niewielkim plusie. Na obronę jednak można przytoczyć fakt, że para bardzo dobrze reagowała zarówno na wsparcie wynikające z dołka ubiegłego tygodnia, jak i na opór z dołka dwa tygodnie temu. Tutaj traderzy grający w konsoli mogą mieć dobre wrażenia. No i warto też dodać, że taki setup wygląda obiecująco na przyszły tydzień. Stąd tutaj sprawa jest dyskusyjna.

HoN_GBPCHFH4

 Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here