Naga MarketsMorgan-Stanley-logoPoczątek tygodnia to dobry moment na spojrzenie na rynki chłodnym okiem w taki sposób, aby uzyskać prawdopodobny scenariusz na nadchodzące dni. Analitycy Morgan Stanley dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat aż siedmiu walut: USD, EUR, JPY, GBP, CAD, AUD oraz NZD:


USD – nastawienie neutralne

Nadal uważamy, że dolar pozostanie słabszy w relacji z euro, frankiem szwajcarskim czy walutami krajów rozwijających się. Ponownie, nasze oczy powinny zwrócić się w stronę Fed, a ostatnie komentarze członków Rezerwy pozostają dość jastrzębie. Mimo to, w realiach słabych publikacji makroekonomicznych nie można mówić o prawdopodobieństwie wrześniowej podwyżki. To powinno utrzymać dolarowe byki pod presją, co przełoży się też na kondycję USD.

EUR – nastawienie bycze

Inaczej jest natomiast w przypadku euro i jak na razie jest to nasza ulubiona waluta po stronie kupna – stwierdzają analitycy Morgan Stanley. Ostatnie posiedzenie EBC nie przyniosło ani zmian w kształcie polityki monetarnej, ani przewidywanego (również przez analityków banku) rozszerzenia programu QE. Choć ekonomiści Morgan Stanley nadal prognozują grudniowe luzowanie Europejskiego Banku Centralnego, obecny tydzień zapowiada się być niezwykle byczy na EUR.

EUR/USD powoli tworzy doji na wykresie dziennym.
EUR/USD powoli tworzy doji na wykresie dziennym.

JPY – nastawienie neutralne

Zachowanie JPY ostatnio zaczęło nas niepokoić – zdradzają analitycy Morgan Stanley. Możliwy jest powrót pary w okolice 107/108, co mogłoby być reakcją na prognozy rynku związane z możliwymi nowymi narzędziami BoJ, które mogą zostać zaprezentowane na wrześniowym posiedzeniu. Mimo to, bazowym scenariuszem nadal pozostaje silny jen.

Handluj walutami bez kosztów spreadu – sprawdź zalety rachunku zerospread od HotForex

GBP – nastawienie neutralne

Byczy rajd funta może jeszcze potrwać, co doprowadziłoby w końcu do osiągnięcia przez GBP/USD i GBP/JPY poziomów 1,35 oraz 145,00. Siłę popytu wspierają ostatnie, zaskakująco silne dane z Wielkiej Brytanii. Również i ekonomiści Morgan Stanley zmieniają pod wpływem ostatnich publikacji swoje nastawienie do brytyjskiej gospodarki i prognozują niewielki wzrost tejże w trzecim kwartale tego roku. Mimo to, dane CFTC pokazują, że krótkie pozycjonowanie na funcie bliskie jest historycznych szczytów co zaburza nasze postrzeganie tej waluty – czytamy w dzisiejszym komentarzu.

GBP/USD konsoliduje w pobliżu strefy wsparcia.
GBP/USD konsoliduje w pobliżu strefy wsparcia.

CAD – nastawienie niedźwiedzie

Morgan Stanley pozostaje niedźwiedzio nastawiony do CAD, głównie za sprawą Bank of Canada. BoC w swojej ostatniej publikacji jasno podkreślił, że prognozy inflacyjne obniżyły się lekko, a wzrost gospodarczy może nie być tak wysoki jak to pierwotnie zakładano. Wzrosło więc prawdopodobieństwo kolejnych ruchów luzujących ze strony BoC, co dodatkowo osłabia pogląd na CAD.

AUD – nastawienie neutralne

Australijska waluta może mieć jeszcze miejsce do wzrostów, zwłaszcza w parach z walutami nisko oprocentowanymi. Niemniej jednak analitycy Morgan Stanley zalecają ostrożność w przypadku AUD. Należy zwrócić uwagę na sytuację cen surowców – szczególnie rudy żelaza, które z całą pewnością nie wspierają waluty na rynku. Drugim, dużym znakiem zapytania jest deflacyjny wpływ słabej kondycji chińskiego juana na australijską gospodarkę. Jeśli już angażować się w AUD, warto to zrobić na parach EUR/AUD oraz AUD/NZD.

AUD/NZD pokonało ostatnio wsparcie w okolicy 1,03. Trend spadkowy zostaje utrzymany.
AUD/NZD pokonało ostatnio wsparcie w okolicy 1,03. Trend spadkowy zostaje utrzymany.

NZD – nastawienie bycze

Analitycy Morgan Stanley przekonują, że istnieje przynajmniej kilka powodów by kupić NZD. Po pierwsze, ceny produktów mlecznych – głównego towaru eksportowego Nowej Zelandii – wciąż rosną, wspierają tym samym gospodarkę wyspy, a przez to i jej walutę. Premier kraju wygłosił w minionym tygodniu komentarz na temat możliwego przyjęcia większej liczby imigrantów, co bez wątpienia wsparłoby nowozelandzki rynek nieruchomości. Dodatkowo, dane makroekonomiczne na czele z poziomem inflacji pozostają optymistyczne.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here