Naga MarketsNotowania jednej z głównych światowych par walutowych AUDUSD w ostatnich miesiącach poruszały się w ramach ruchu spadkowego, który dotarł w okolice okrągłego poziomu wsparcia 0.7500. W tym miejscu nastąpiło odbicie, które miało swoją przyczynę nie tylko w aspektach technicznych. Wczoraj wieczorem czasu polskiego FOMC postanowił podwyższyć stopy procentowe, jednak była to tzw. “gołębia podwyżka” w związku z czym dolar amerykański mocno stracił, w tym głównie w stosunku do dolara australijskiego.

Rysunek 1. Analiza techniczna,AUDUSD,W1,14.12.2017

W wyniku dynamicznego odbicia na interwale czasowym W1 tworzy się klasyczna formacja objęcia hossy, która zazwyczaj zwiastuje kontynuację wzrostów. W przypadku realizacji scenariusza wzrostowego byki pierwsze problemy powinny napotkać w okolicy strefy podażowej zlokalizowanej w rejonie cenowym 0.7860. Maksymalny zasięg w terminie do końca roku określam na ostatnie maksima w pobliżu oporu 0.8100.

Rysunek 2. Analiza techniczna,AUDUSD,D1,14.12.2017

Spotkaj się z ekspertami kryptowalutowymi w Krakowie, podczas FxCuffs 2018. Zarezerwuj bezpłatną wejściówkę lub kup bilety na konferencję 16-17 marca!

Aby wykorzystać potencjał wynikający z możliwości wzrostów warto kupić opcję call z terminem realizacji do końca roku. Utrzymanie gołębiego tonu przez FED powinno wspomóc realizację scenariusza, co daje nam zysk kilkukrotnie przewyższający potencjalne ryzyko.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here