Naga MarketsOstatnie 2 tygodnie były bardzo bolesne dla niemieckich byków. Ponad 12,5% stracił w tym okresie indeks największych niemieckich spółek DAX30. W spadkach pomaga zewnętrzna niepewność związana z chińskimi indeksami, gdzie pęknięcie bańki spekulacyjnej staje się faktem (w dniu dzisiejszym Shanghai Composite Index -7,5%). A dodatkowo sytuacja na Wall Street gdzie każdy już wyczekuje na korektę, a utrzymywanie indeksów tak długo i tak wysoko nie pomaga w dalszej zwyżce.

Na interwale tygodniowym DAX30 rozpisałem obecny ruch na fale elliotta. Zgodnie z nim, obecnie jesteśmy w ukończonym impulsie niższego rzędu i weszliśmy w korektę całego impulsu, która jest falą 4 impulsu wyższego rzędu. Łatwość z jaką niemiecki indeks spada pokazuje, że jeszcze nie osiągnęliśmy dna spadków. Wprawdzie na poziomie 10000 pkt znajduje się istotne wsparcie dla DAX’a. W tym miejscu wypada równość fala 2 = fala 4 oraz poziom ten był oporem w 2014 roku jak również zależność, którą zaznaczyłem na wykresie dziennym gdzie A=B. W chwili obecnej jednak kontrakty na DAX spadły już do poziomu 9800 pkt zatem jest mało prawdopodobne, żeby sam indeks nie poszedł w ten rejon.

Na razie trend jest spadkowy i za cel spadków uważam dno z października zeszłego roku. Po oczyszczeniu się sytuacji przyjdzie czas na nową falę wzrostową, która poprawi szczyty.

Wykres indeksu DAX dla interwału W1.
Wykres indeksu DAX dla interwału W1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu MDAX dla interwału D1.
Wykres indeksu MDAX dla interwału D1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here