Naga MarketsMiniony tydzień był bardzo słaby w wykonaniu DAX’a. Byki miały dużo chęci na początku każdej sesji co objawiało się lukami hossy, ale później było już tylko gorzej. Sytuacja jest mocno zagmatwana. Wybita została przyspieszona linia trendu na wszystkich niemieckich indeksach, ale spadki nie są pogłębiane i co ciekawe DAX30 jest najsłabszym z niemieckich indeksów. Zazwyczaj mocniejsze zachowanie mniejszych indeksów zapowiadało wzrosty. Co potwierdza wskaźnik DTOSC dzienny, który dał w piątek sygnał do zakończenia korekty (widoczny na wykresie DAX 1D). Z drugiej strony zeszłotygodniowy ruch wzrostowy wygląda obecnie jak ruch powrotny do wybitej wcześniej przyśpieszonej linii trendu wzrostowego. Na interwale tygodniowym mocna świeca spadkowa dwa tygodnie temu, po niej słaba świeca z długim górnym cieniem, ale minimum świecy spadkowej nie zostało przekroczone co ciągle daje szanse bykom.

Najlepszym pomysłem jak rozegrać obecną sytuację to poczekać na przebicie poziomów, które wyznaczyła czerwona świeca sygnalna (przerywane linie na wykresie tygodniowym). Konsolidacja lub dystrybucja może na tych poziomach trwać dłuższy czas. Należy również pamiętać, że podstawowa zasada rozpoznawania trendu to dla wzrostów wyższe szczyty i dołki, a dla spadków niższe szczyty i niższe dołki. Obecnie tego nie widać i dołek z marca nie został przekroczony na żadnym z niemieckich indeksów. Na wykresie tygodniowym DAX przedstawiłem pod wykresem wskaźnik MACD, który zawraca już na spadki ale sygnału również jeszcze nie dał. W analizie piątkowej sesji przedstawiłem kanał na wykresie intraday DAX FUTURE i jak widać, niewielki wysiłek wymagany jest od strony popytowej żeby wyjść górą z tego kanału. Reasumując DAX jest w konsolidacji i pewnie czeka na impuls z zewnątrz, który pomoże mu wybrać kierunek. Już w najbliższą środę ostatnie posiedzenie FED przed czerwcem, który jeszcze na początku roku wskazywany był jako pewny miesiąc na podniesienie stóp procentowych, może to być TEN zewnętrzny impuls dla DAX’a.

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Na wykresie przebita przyśpieszona linia trendu. Pod wykresem wskaźnik DTOSC dzienny, wskazujący na wzrosty.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Na wykresie przebita przyśpieszona linia trendu. Pod wykresem wskaźnik DTOSC dzienny, wskazujący na wzrosty.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1W. Pod wykresem wskaźnik MACD, który dla tego interwału jeszcze nie wskazuje na zmianę trendu.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1W. Pod wykresem wskaźnik MACD, który dla tego interwału jeszcze nie wskazuje na zmianę trendu.
Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D. Przebita  linia trendu biegnąca od grudnia 2014, ale dołek z wcześniejszego tygodnia nie został poprawiony.
Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D. Przebita linia trendu biegnąca od grudnia 2014, ale dołek z wcześniejszego tygodnia nie został poprawiony.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here