Naga MarketsPrzed weekendem rynki tryskały optymizmem: grexit, krach na giełdzie chińskiej oraz podwyżka stóp procentowych w USA wszystkie niebezpieczeństwa wydawały się być odłożone w czasie. Niestety ustalenia z Grekami nie poszły tak dobrze jak się wydawało i poniedziałkową sesję zaczniemy znowu od niepewności. Spięcie między Niemcami a Francją nie wróży dobrze. Niemcy nie ufają już Tsiprasowi żądając wprowadzenia reform przez Ateny jeszcze przed porozumieniem, a Francja byłaby gotowa klepnąć porozumienie w imię jedności strefy euro już dziś. Jeżeli na rynku komuś brakuje wrażeń to na pewno dołoży ich czwartkowe posiedzenie EBC poświęcone polityce pieniężnej, a za 2 tygodnie FED.

Na wykresie DAX tworzy się formacja 2B. Szczególnie widać to na interwale tygodniowym. Wejście w pozycję zgodnie z tą formacją to przebicie przez indeks maksimum ze świecy tworzącej niższy dołek (wykres 1W). Przy okazji ten sam poziom wybije górne ograniczenie kanału spadkowego, w którym DAX się porusza. Na wykresie tygodniowym zaznaczyłem również zniesienie fibo całego ruchu wzrostowego trwające od października 2014 roku i widać, że strona podażowa nie dała rady zejść dużo niżej niż fibo 38,2% czyli najmniejsze ważne zniesienie. Na dziennym wykresie DAX zaznaczyłem korektę prostą ABC i zachodzi równość A=C. Wyraźnie widać, że ruch spadkowy nie przybrał formy impulsu i wykresy wyglądają optymistycznie dla strony popytowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Osobiście zakładam jednak inny rozwój wydarzeń. Możliwe że znajdujemy się w zakończonej dużej fali 1 spadkowej. Obecne bardzo mocne wzrosty nie są podparte poważniejszym wolumenem, a najbardziej byki powinna martwić jednomyślność w nastawieniu inwestorów do przyszłych wzrostów (ponad 50% widzi wzrosty – badanie sentymentu przedstawiałem po środowej sesji). Spodziewam się, że tak czy inaczej sprawa Grecji zostanie rozwiązana co spowoduje euforie jaką widzieliśmy w miniony piątek. Być może szybko powrót w okolice 12000pkt lub bliżej szczytu z kwietnia (zarobić na tym pozwoli formacja 2B) po czym gwałtowne spadki i może duża fala 3 spadkowa [oczywiście lepiej grać to co kreśli wykres niż już planować SHORT].

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Pod wykresem wskaźnik MACD.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Pod wykresem wskaźnik MACD.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1W.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1W.

Jeszcze rzut oka na pozostałe niemieckie indeksy i tutaj również nic się nie zmieniło. Wszystkie niemieckie indeksy poruszają się wewnątrz kanałów. SDAX i TECDAX w kanałach wzrostowych idąc w stronę górnego ograniczenia, a MDAX w piątek przetestował górną linię kanału spadkowego, w którym podobnie jak DAX się porusza.

Wykres indeksu spółek małych SDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu spółek małych SDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu technologicznego TECDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu technologicznego TECDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu spółek średnich MDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu spółek średnich MDAX dla interwału 1D.

Więcej o DAX na www.worldtrader.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here