Naga MarketsDAX wydaje się, że korektę ma już za sobą, być może zrobi jeszcze jakiś ruch na południe po zlecenia SL byków ale w najbliższym czasie ruch wzrostowy wydaje się dużo bardziej prawdopodobny niż kontynuacja spadków. Podstawowa sprawa dla wzrostów na DAX to zachowanie pary EURUSD i tutaj z mojej niedzielnej analizy wynika, że wkrótce czeka nas kolejny test poziomu 1,05. To niewątpliwie wzmocni byki na niemieckiej giełdzie. Druga sprawa to zbliżające się rozliczenie serii czerwcowej kontraktów. Zostały 4 tygodnie do rozliczenia i bardziej prawdopodobne jest, że duże instytucje finansowe bardziej będą zainteresowane rozliczeniem kontraktów w okolicach szczytów niż w dołku.

Technicznie na DAX dla interwału dziennego mamy formację 123. Formacja tworzy się poprzez dołek (na wykresie oznaczony cyfrą 1), następnie ruch powrotny (2) i kolejny dołek (3), w którym jednak podaż nie miała już siły do pogłębienia poprzedniego dołka. Po przebiciu szczytu (2) należy przy tej formacji otworzyć pozycję długą i minimalny zasięg wzrostu to poziom 12250pkt (odległość od 1 do 2 odmierzona od szczytu 2). Czy ten ruch będzie elliotowską falą 5 (pisałem o tym we wcześniejszej analizie – 4 wykres)? To dopiero zweryfikuje rynek, a potwierdzeniem będzie dopiero wyjście DAX’a powyżej historycznego szczytu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Powyżej wykresu wolumen.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Powyżej wykresu wolumen.

Mniejsze niemieckie indeksy szczególnie TECDAX i SDAX wyglądają jeszcze bardziej byczo i prawdopodobnie są zapowiedzią przyszłego ruchu na DAX. Technologiczny TECDAX wyszedł na wieloletnie maksimum (ostatnio taki poziom miał w 2001 roku.) wybijając przy okazji prawie 3-miesięczną konsolidację. Natomiast SDAX zbliżył się do historycznego maksimum z kwietnia bieżącego roku.

Wykres indeksu TECDAX dla interwału 1W. Nad wykresem wolumen.
Wykres indeksu TECDAX dla interwału 1W. Nad wykresem wolumen.
Wykres indeksu SDAX dla interwału 1W.
Wykres indeksu SDAX dla interwału 1W.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here