Naga MarketsPoprzednią analizę tygodniową zatytułowałem: “Czy już blisko 6-letniego szczytu hossy?” i był to idealnie trafiony timing. DAX w minionym tygodniu stracił 700pkt. Pojawiło się kilka sygnałów negatywnych, a ewentualne wzrosty wspierają jeszcze fale elliotta. Najpierw na interwale dziennym przebita została przyśpieszona linia trendu biegnąca od początku roku. Następnie wolumen ostatniej świecy spadkowej jest wyraźnie większy od ostatnich świec wzrostowych oraz od świecy, która zaprowadziła DAX na historyczny szczyt. I tutaj ciekawostka identyczną sytuację zaobserwowałem na wykresach francuskiego CAC40 (analiza) oraz japońskiego NIKKEI225 (analiza). Może to oznaczać zmianę sentymenty dużego kapitału. Rynki akcji, są na bardzo wysokich poziomach i oczywistym jest, że ten rajd kiedyś się skończy.

Na wykresach mamy spadkowe formacje, na DAX formacja wyższego nieutrzymanego szczytu (nazywana 2B). Na MDAX zrealizowała się formacja, o której pisałem w poprzednim tygodniowym wpisie: formacja trzy luki po wybiciu. Z formacji w tym wypadku trójkąta (zaznaczyłem cyframi na wykresie MDAX): 1 – luka startowa, 2 – luka ucieczkowa, 3 – luka kończąca (zwana również wyczerpującą). Na MDAX jak i na technologicznym TECDAX przebite zostały również przyśpieszone linie trendu wzrostowego. Również wskaźniki wspierają stronę podażową. DTOSC oraz MACD wskazują spadki, ale one zaczęły wskazywać spadki już wcześniej. Sygnał do S dał również ADX i jak historycznie można zobaczyć był on bardzo odporny na mniejsze korekty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Scenariusz pod, który obecnie będzie grała strona popytowa to zeszłotygodniowe spadki mogą być falą c w 4, po której będzie fala 5 i może ona zaprowadzić DAX na nowe szczyty (zaznaczyłem na wykresie). Problem elliottowcy będą mieli z interwałem miesięcznym (w poprzednim wpisie to zaznaczyłem), gdzie fale 1 i 5 są sobie równe i może to oznaczać zakończenie impulsu wzrostowego i wejście w korektę 6-letniej hossy. Jak widać wiele jest argumentów za poważną korektą w ostatecznym wyborze kierunku zapewne pomoże zachowanie EURUSD oraz indeksów amerykańskich.

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Pod wykresem wskaźnik ADX.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Widoczna formacja wyższego szczytu (zwana 2B). Pod wykresem wskaźnik ADX.

 

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Fale elliotta.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Fale elliotta wspierają w tym wypadku wzrosty..

 

Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D. Widoczna formacja trzy luki po wybiciu.

 

Wykres indeksu TECDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu TECDAX dla interwału 1D.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here