Naga MarketsNiemieckie indeksy zakończyły korektę. Tak jak można było oczekiwać rozwiązanie kwestii grexit, wywołało euforię radości na rynkach. W dobrym czasie również rząd chiński powstrzymał krach na tamtejszych giełdach. Zarówno indeksy w Europie jak i w USA powróciły do wzrostów. O ile główny niemiecki indeks DAX30 jak i drugi co do ważności MDAX skupiający spółki średnie wybiły się z kanałów spadkowych i prowadzą marsz ku tegorocznym szczytom, o tyle dwa pozostałe indeksy technologiczny TECDAX oraz indeks zawierający spółki małe SDAX same wyrwały się do wzrostów i w minionym tygodniu osiągnęły tegoroczne szczyty. Zdecydowanie czeka nas obecnie fala wzrostowa, ale czy faktycznie dla DAX30 będzie to 5 fala i nowy szczyt co do tego już pewności nie mam. Najbardziej bije w oczy brak przełomowej sesji, podczas której do gry wszedłby duży wolumen. Obecny ruch wzrostowy odbywa się na malejącym wolumenie.

Nie jest jednak jeszcze czas do “short-cenia” chyba, że chce się łapać szczyt. Najprostszym sposobem na obserwowanie siły trendu jest zwrócenie uwagi na kolejne świece, obecnie każda kolejna ma wyższy szczyt i wyższy dołek (lub mieści się wewnątrz poprzedniej świecy). W momencie kiedy to zostanie zaburzone czyli dołek świecy poprzedniej zostanie pogłębiony można będzie wypatrywać okazji do gry na spadki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Już w przyszłym tygodniu kolejne posiedzenie FED, na którym nie powinno dojść do podwyżki stóp, ale jakiś sygnał może popłynąć. W minionym tygodniu NASDAQ COMP poprawił swoje historyczne maksimum. Spółka GOOGLE zanotowała na jednej sesji wzrost +16%, a dzień wcześniej spółka NETFLIX +18% i trzeba sobie zadać pytanie czy to nie właśnie w takich okolicznościach tworzą się szczyty?

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Nad wykresem wolumen.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Nad wykresem wolumen.

 

Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu TECDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu TECDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu SDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu SDAX dla interwału 1D.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here