Naga MarketsWydarzenie miesiąca czyli posiedzenie FOMC już za 4 dni. Zapowiadana pierwsza podwyżka stóp procentowych jeżeli nawet nastąpi w tym tygodniu nie oznacza automatycznie bessy dla rynków. Historycznie spadki zaczynały się dopiero po ostatniej podwyżce czyli gdy dochodziło do normalizacji polityki pieniężnej, co w USA może potrwać nawet kilka lat. Jednak sam szok wywołany decyzją w połączeniu z piątkowym rozliczeniem wrześniowej serii kontraktów może wywołać gwałtowną zmienność. W dalszym ciągu scenariuszem jaki uważam za najbardziej prawdopodobny jest test dna z zeszłego roku.

Na wykresie tygodniowym głównego indeksu niemieckiego DAX30 można zaznaczyć ukończoną 5-falową strukturę wzrostową, która obecnie jest korygowana. Dołek z 24 sierpnia wypadł na poziomie 38,2% całego ruchu wzrostowego jednak na razie nie widać większych sygnałów do zakończenia korekty, a minimum z października zeszłego roku może być najmniejszym “wymiarem kary” dla DAX’a. Na interwale dziennym indeks porusza się między wsparciem w okolicy 10000 pkt, a oporem okolice 10550 pkt. DAX30 jest najmocniej przeceniony z niemieckich indeksów. Spadki od szczytu z połowy kwietnia do sierpniowego minimum zniosły 24,5%.

DAX30

Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

Polecam wypróbowanie brokera FXGrow , który udostępnia micro loty na DAX.

Wykres indeksu DAX dla interwału W1.
Wykres indeksu DAX dla interwału W1.

Lepiej radzą sobie pozostałe niemieckie indeksy. Technologiczny TECDAX przetestował wsparcie z lutego 2015 roku i w okresie ostatnich 3 tygodni odrobił 17% z ruchu spadkowego. Podobnie indeks najmniejszych spółek SDAX spadki wyniosły niespełna -15%, a dotychczasowe odbicie +12%. Trochę mocniej spadł indeks spółek średnich MDAX, który jednak w ciągu niespełna tygodnia wrócił do zakresu wahań kursu z połowy roku.

Pokazuje to mocno spekulacyjny charakter głównego niemieckiego indeksu. Pozytywny wygląd pozostałych indeksów niemieckich nie może przysłonić jednak faktu, że ton rynkom światowym nadaje Wall Street, której obecna słabość w połączeniu z problemami chińskiej gospodarki sugeruje zachowanie ostrożności inwestorom z byczym nastawieniem.

TECDAX

Wykres indeksu TECDAX dla interwału D1.
Wykres indeksu TECDAX dla interwału D1.

SDAX

Wykres indeksu SDAX dla interwału D1.
Wykres indeksu SDAX dla interwału D1.

MDAX

Wykres indeksu MDAX dla interwału D1.
Wykres indeksu MDAX dla interwału D1.

Więcej o DAX, komentarze intraday na www.worldtrader.pl


FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here