Naga MarketsMiniony tydzień był bardzo udany w wykonaniu niemieckich byków. Podczas czwartkowej nieobecności Amerykanów na rynku, Niemcy wzięli sprawy w swoje ręce i w jeden dzień udało się zamknąć lukę bessy ustanowioną 12 sierpnia 2015 roku. Stawia to niemiecki indeks w dosyć komfortowej sytuacji ponieważ kolejne poważne opory znajdują się dopiero na poziomie 11650 pkt. Kolejne opory to 11750 pkt, 11880 pkt. Jeżeli pojawi się teraz cofnięcie to poziom 11000 pkt powinien być mocnym wsparciem ponieważ tam jest aktualnie linia trendu wzrostowego z ostatnich dwóch miesięcy.

Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

Wypróbuj tradingu na DAX u brokera FXGrow.
Pokaż swoje umiejętności na rynku i zgarnij nagrody w konkursie PIP WARS (suma nagród to aż 10000$).

Z punktu widzenia teorii fal przypomnę (o czym w poprzednich tygodniach już pisałem) obecnie istnieją dwie możliwości:

  1. DAX znajduje się albo w dużej fali B, korygując ostatnie spadki po czym w ramach fali C pojawi się nowe roczne minimum (na wykresie tygodniowym fale oznaczone na popielatych kwadratach).
  2. korekta jest już zakończona i obecnie DAX znajduje się w dużej fali 1, po której przyjdzie korekcyjna fala 2, która powinna zakończyć się powyżej poziomu 10000 pkt (na wykresie tygodniowym fale oznaczone cyframi).
Wykres indeksu DAX dla interwału W1.
Wykres indeksu DAX dla interwału W1.

Indeks spółek średnich MDAX dotarł do oporu, jakim są maksima z sierpnia 2015 roku. W czwartek nastąpiła próba ich sforsowania i indeks znalazł się jedynie 100 pkt od swojego historycznego szczytu. Nastąpiło jednak cofnięcie, ale prawdopodobieństwo nowego szczytu w zbliżającym się tygodniu jest na MDAX bardzo duże.

Wykres indeksu MDAX dla interwału D1.
Wykres indeksu MDAX dla interwału D1.

Największe hity tego tygodnia czekają na inwestorów w czwartek oraz w piątek. W czwartek 3 grudnia posiedzenie ma EBC, wobec którego rynki liczą na obniżenie stopy depozytowej oraz na możliwość rozszerzenia programu QE. Dobre dane mogą dać paliwa do dalszych wzrostów europejskich indeksów oraz do dalszego osłabiania EURUSD. W piątek natomiast poznamy payrollsy czyli dane dotyczące zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA. Ostatni odczyt był rewelacyjny i znacznie lepszy od prognoz. Jeżeli najbliższy odczyt również będzie bardzo dobry FED nie będzie miał innego wyjścia jak tylko dokonać pierwszej podwyżki stóp procentowych. W dłuższym terminie podwyżki stóp będą niekorzystne dla giełdy, jednak w terminie kilku miesięcy wcale nie musi się to odbyć negatywnie na amerykańskiej giełdzie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here