Naga MarketsMiniony tydzień był bardzo udany dla byków. Mocne wzrosty niemieckiego DAX prawie +7% oraz francuskiego CAC40 +4,7%. Był to też świetny tydzień na Wall Street. Amerykański S&P500 zamknął czwartą z rzędu tygodniową świecę wzrostową osiągając w tym czasie łączny zysk ponad +11%. Zakończenie piątkowej sesji wypadło na S&P500 na poziomie 2075 pkt, czyli zaledwie 60 pkt od historycznego szczytu. Nieco mniej optymizmu jest na giełdzie w Chinach. Wprawdzie sierpniowy dołek nie jest już pogłębiany, ale wzrostom na razie nie towarzyszy dynamika i optymizm Europy oraz Ameryki nie udzielił się jak na razie Azji.

W miniony piątek niemiecki DAX znalazł się na poziomie, na którym był ostatnio 19 sierpnia 2015 roku czyli przekroczył wszystkie opory utworzone w ostatnich dwóch miesiącach. Znalazł się obecnie na oporze, który stanowi luka bessy z wspomnianego dnia. Niewątpliwie nastąpi próba ataku na poziom 11000 pkt, a czy okaże się udana o tym w dużej mierze przesądzi zachowanie Wall Street. Już w najbliższą środę odbędzie się posiedzenie FED, po którym poznamy decyzje dotyczącą stóp procentowych. Mało kto spodziewa się, żeby w tym roku nastąpiła pierwsza podwyżka, ale niepewność na rynkach z pewnością się pojawi.

Analizując obecny wykres DAX z punktu widzenia teorii fal, prawdopodobne jest ukończenie dużej korekty prostej ABC oraz fakt rozpoczęcia nowego impulsu wzrostowego. Należy jednak pamiętać, że w takim wypadku DAX jest dopiero w fali 1, po której przyjdzie głęboka fala 2 (często znosząca nawet 78,6% wzrostów). Również nie można wykluczyć negatywnego dla byków scenariusza. Obecnie indeks może być w dużej fali B, po której czeka nas pogłębienie dna z ostatnich miesięcy i dopiero powrót do wzrostów. Kluczowym będzie czy spadki które się pojawią, będą mocne i przebiją wrześniowe dno, czy wyhamują i nowa fala wzrostowa przybierze bardzo dynamiczną formę.

Wykres dla interwału dziennego. DAX pomiędzy starą luką bessy, a nową luką hossy.

Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

Wypróbuj brokera FXGrow. Egzekucja zleceń w modelu STP/ECN, ekstra godziny handlu dla DE30CASH. Konto REAL i DEMO zawiera micro loty na DAX.

DAX dla interwału tygodniowego i oznaczenie fal optymistyczne dla strony popytowej.

Wykres indeksu DAX dla interwału W1.
Wykres indeksu DAX dla interwału W1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here