Naga Markets



Miniony tydzień na wykresie DAX reprezentowany jest przez wzrostową świecę, która pojawiła się po 5 spadkowych tygodniach. Dla przyszłego kierunku ruchu niemieckiego indeksu, ważny będzie rozpoczęty właśnie tydzień. Z jednej strony na wykresie tygodniowym widać odbicie od wzrostowej linii trendu oraz formację potrójnego dna, którego stronie podażowej nie udało się sforsować. Z drugiej jednak strony widoczna świeca wzrostowa ma wolumen mniejszy od trzech poprzednich spadkowych, co obecnie jest kamykiem do ogródka, ale niczego nie przesądza.

Wykres indeksu DAX dla interwału W1.
Wykres indeksu DAX dla interwału W1.

Również dwuznaczna sytuacja jest widoczna na interwale dziennym. Na wykresie piątkowa świeca to świeca doji, która łącznie z czwartkową tworzą formację “gwiazdy doji”. Gdyby poniedziałkowa sesja zaczęła się od luki bessy czyli wyraźnie niżej niż piątkowe zamknięcie to będzie to jeszcze mocniejsza formacja “wieczorna gwiazda doji”. Na razie przed wzrostami broni również wrześniowa luka spadkowa (zaznaczona na wykresie niebieskimi liniami). Pozytywnie natomiast wygląda wskaźnik ADX, który często bardzo dokładnie wskazuje trend tego indeksu. Wprawdzie nie dał on jeszcze sygnału do kupna ale zbliża się do tego sygnału i oznaczałoby to zakończenie sygnału spadkowego wygenerowanego i utrzymywanego przez ADX od 10 sierpnia.

Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

Spróbuj tradingu na DAX z brokerem FXGrow. Egzekucja zleceń w modelu STP/ECN, konto DEMO i micro loty.

Na indeksie spółek średnich MDAX sytuacja jest jeszcze bardziej optymistyczna. Tygodniowa świeca wzrostowa z minionego tygodnia pokonała szczyty z ostatnich sześciu tygodni. Strona podażowa swoją nadzieję na spadki będzie upatrywać w przeciętnym wolumenie ostatniej świecy oraz fakcie, że wzrosty osiągnęły poziom fibo 61,8% co jest standardowym poziomem dla korekty w trendzie.

Wykres indeksu MDAX dla interwału W1.
Wykres indeksu MDAX dla interwału W1.

Korekta może się również pojawić na indeksie S&P500, z którym DAX jest skorelowany. Poziom, do którego dotarł S&P500 może dla strony podażowej być okazją do sprzedaży pod formację podwójnego szczytu.

Która ze stron wyjdzie zwycięsko z tej batalii będziemy obserwować w rozpoczętym właśnie tygodniu.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here