Naga MarketsZacznę od tego co czeka nas w najbliższym czasie. Kończy się już okres bez istotnych danych makroekonomicznych. Przez kolejne 3 tygodnie, w każdym kolejnym tygodniu pojawią się dane, które mogą istotnie wpłynąć na zachowanie indeksów. Najbliższe istotne dane makroekonomiczne pojawią się już w piątek 4 marca będą to dane z amerykańskiego rynku pracy. W kolejnym tygodniu 10 marca posiedzenie EBC, podczas którego mogą pojawić się kolejne gołębie działania banku. A 16 marca wyczekiwane posiedzenie amerykańskiego FED.

Aktualna sytuacja na indeksach DAX i S&P500.
DAX D1: Miniony tydzień na DAX nie był łatwy dla traderów. Na 5 sesji 2 sesje były spadkowe, a przez dwa ostatnie dni wzrosty odbywały się lukami hossy. Niestety taki ruch utrudnia trading bo sesja jest ustawiona w momencie rozpoczęcia się notowań. Po raz kolejny testowany był opór w rejonie 9600 pkt, ale na plus dla popytu należy uznać, że udało się zakończyć tydzień w pobliżu tego poziomu. W chwili obecnej mocne wsparcie stanowi rejon 9150 pkt – 9000 pkt, który stanowi luka hossy z 15 lutego i już dwukrotnie zatrzymała spadki. Jeżeli powiedzie się atak na opór 9600 pkt to ruch wzrostowy powinien być kontynuowany do kolejnego istotnego oporu na 9900 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

Śledź codzienne analizy indeksu DAX tylko na COMPARIC.PL.

DAX W1: Na interwale tygodniowym świeca z długim dolnym cieniem, ale co ważne z wyższym maksimum i wyższym minimum w stosunku do tygodnia poprzedniego. Niestety dopóki indeks nie wyjdzie ponad 9910 pkt istnieje duże prawdopodobieństwo, że obecne wzrosty są jedynie wzrostowym odreagowaniem spadków. Na poniższym wykresie wskazałem również linie trendu spadkowego, który bez przerwy trwa od początku grudnia 2015 roku. Wyjście ponad 9600 pkt będzie pierwszym pozytywnym sygnałem, bo przełamana zostanie linia trendu spadkowego, a wyjście ponad 9010 pkt spowoduje pojawienie się sekwencji wyższych szczytów i wyższych dołków co pozwoli z większym optymizmem patrzeć nawet na ruch w rejon 10500 pkt. Jeżeli wrócą spadki i przełamane zostanie wskazane wsparcie w rejonie 9150 pkt – 9000 pkt, kolejne wsparcia znajdują na poziomach 9700 pkt, 9400 pkt.

Wykres indeksu DAX dla interwału W1.
Wykres indeksu DAX dla interwału W1.

Otwórz pozycję na indeksach u brokera FXGrow. Niski spread, model STP/ECN.

S&P500 D1: Na amerykańskim S&P500 pojawił się nowy lokalny szczyt. Indeks nie był tak wysoko od 1,5 miesiąca chociaż bykom nie udało się utrzymać S&P500 powyżej poziomu 1950 pkt do końca piątkowej sesji. Jeżeli nie nastąpi teraz cofnięcie, to ruch wzrostowy powinien być kontynuowany z celem 2000 pkt. Dobrze, że stronie popytowej udało się osiągnąć nowy lokalny szczyt poprawia to techniczną sytuację na wykresie, ale powrót poniżej poziom 1950 pkt oznaczał będzie dalszy ruch w konsolidacji, który trwa już niemal od dwóch miesięcy i być może kolejny test poziomu 1810 pkt.

Wykres indeksu S&P500 dla interwału D1.
Wykres indeksu S&P500 dla interwału D1.

Już w następną środę [2 marca] o godzinie 18:00 zapraszamy na bezpłatny webinar: “EFEKTYWNE ZARZĄDZANIE KAPITAŁEM”.

Nie jest wymagane posiadanie aktywnego konta u brokera.

invest

Podczas sesji szkoleniowej omówione zostaną następujące praktyczne zagadnienia:

– przegląd aktualnej sytuacja na wybranych indeksach i walutach
– ryzyko bankructwa
– wielkość pozycji kluczem do utrzymania się na giełdzie
– poziomy zabezpieczenia dla limitów strat

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do zarejestrowania się już dziś.

WEZMĘ UDZIAŁ W DARMOWYCH WEBINARACH
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here