Naga Markets Piątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych nareszcie przyniosła umocnienie na wszystkich głównych indeksach. Przez większą część dnia handel toczył się w okolicach poziomu neutralnego jednak w samej końcówce indeksy zostały podbite w rejon dziennych maksimów.
• Dow Jones: +0,19%
• S&P500: -+0,24%
• NASDAQ: +0,57%
W gronie amerykańskich blue chips ostatni dzień tygodnia w kolorze zielonym zakończyło 18 spółek. Pozostałe 12 w piątek potaniało.
Najciekawszym walorem sesji był INTEL, który w ostatniej godzinie handlu wypracował całość piątkowego wzrostu, kończąc ostatecznie dzień 6,38% powyżej poziomu z czwartku.
Bardzo dobry dzień zaliczyły też walory YAHOO rosnąc o 1,42%. Równocześnie oznacza to powrót w rejon maksimów z ostatnich dni i kolejne podejście do luki z 29 stycznia.

YAHOO! - wykres D1
YAHOO! – wykres D1

Najsłabszą z obserwowanych przeze mnie spółek był w piątek HP, który spadkiem o 1,66% zszedł na nowe minima obecnego ruchu spadkowego. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku spadającej wczoraj o 1,47% spółki ALCOA. Widać, że w tych przypadkach niedźwiedzie czują się pewnie.

JP MORGAN - wykres H4
JP MORGAN – wykres H4

W mojej opinii w ciekawym miejscu zatrzymały się spadki w przypadku spółki JP MORGAN. Długość fal w korekcie jest sobie równa. Takie poziomy często bywają miejscami, na które warto zwrócić większą uwagę.
W całym tygodniu najmocniejszym indeksem w Stanach Zjednoczonych był S&P500 tracąc 2,23%. DOW JONES spadł o 2,29%, a NASDAQ 2,69%.

S&P500 - wykres D1
S&P500 – wykres D1

Na wykresie dziennym S&P500 widać, że spadki nie dotarły do kluczowego wsparcia, czyli dołka z 11 marca. Jeśli ruch na południe nie byłyby już kontynuowany będzie można wyznaczyć bliżej położone wsparcie łącząc dołek z 11 marca z czwartkowym minimum. Układ taki swoją wymową przypominałby zawężający się trójkąt, który w tym miejscu miałby oczywiście pro wzrostową wymowę.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here