Naga MarketsCzwartek w Stanach Zjednoczonych przyniósł lekką poprawę nastrojów. Wszystkie główne indeksy dzień skończyły wzrostami. Widać, że kiedy  zbliżają się one do wsparć pojawia się popyt. Otwartym pozostaje pytanie czy jest on na tyle mocny by niedźwiedzie nie były w stanie go sforsować.
• Dow Jones: +0,37%
• S&P500: -+0,35%
• NASDAQ: +0,14%
W gronie amerykańskich blue chips w czwartek drożały 22 spółki, 6 traciło, a 2 nie zmieniły swojej wartości.
Jedną z mocniejszych spółek na amerykańskim rynku była wczoraj ALTRIA GROUP. Spółka odpowiedzialna m.in. za sprzedaż papierosów Malboro drożała o 1,77%. Innym dobrze radzącym sobie walorem był HOME DEPONT, który rosnąc o 1,25% odrobił część ostatnich strat. Cena w dalszym ciągu znajduje się w dość płaskiej korekcie zlokalizowanej przy maksimach obecnego ruchu. Gdy tylko na rynek powróci pozytywny sentyment spółka powinna być głównym kandydatem do kontynuacji ruchu na północ.

HOME DEPONT - wykres D1
HOME DEPONT – wykres D1

Nieźle poradził sobie też VERIZON. Ten największy operator sieci telefonii komórkowej w USA drożał wczoraj o 1,12%.
Słabo spisała się za to spółka GOOGLE. Pisałem o niej przed sesją i zmaterializował się jeden z nakreślonych tam scenariuszy. Walor ostatecznie stracił na wartości 1,49%.

Te artykuły również Cię zainteresują
GOOGLE - wykres D1
GOOGLE – wykres D1

Słabą sesję zaliczył także MICROSOFT, który oddał 1,01% swojej wartości.

Cały tydzień na plusie zakończyły dwa indeksy. S&P500 oraz DOW JONES wzrosły solidarnie o 0,29%. Nieznacznie na wartości stracił NASDAQ. W tym przypadku strata wyniosła 0,09%.

DJIA - wykres D1
DJIA – wykres D1

Na wykresie dziennym DOW JONES widzimy, że podaż już dwukrotnie próbowała pogłębić minimum z pierwszej połowy marca. Obie próby zakończyły się niepowodzeniem, co można zapisać jako plus dla byków. Niestety po udanych obronach wsparcia kupujący nie są w stanie kontynuować odbicia. Takie zachowanie może świadczyć o jednak nienajmocniejszej kondycji popytu.
Na przestrzeni tygodnia najmocniejszą z obserwowanych przeze mnie spółek była ALCOA. W tym przypadku wzrost osiągnął 3,46%. O spółce pisałem np. wczoraj przed sesją zwracając uwagę na jej ciekawą sytuację techniczną. Cena znajduje się aktualnie przy górnym ograniczeniu ostatniego zakresu zmienności.
Na przeciwległym biegunie znalazł się INTEL tracący 3,72%. Spółka w ostatniej godzinie ubiegłego tygodnia bardzo mocno wzrosła podnosząc w ten sposób kurs odniesienia dla aktualnej analizy.
Dziś poznamy ważne dane z amerykańskiego rynku pracy. Odczyt ten może rzucić nowe światło na perspektywę podniesienia stóp procentowych przez FED. Ze względu na specyfikę dzisiejszego dnia rynki giełdowe będą mogły zareagować na te dane dopiero w następnym tygodniu.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here