Naga MarketsUbiegły tydzień na rynkach to dwa główne tematy. W czwartek doszło do porozumienia w Mińsku, w wyniku, którego uzgodniono zawieszenie broni na Ukrainie wchodzące w życie 15 lutego. Drugim były odczyty PKB w Europie. Pozytywnie zaskoczyła niemiecka gospodarka, gdzie wzrost okazał się mocniejszy od oczekiwanego. W wyniku tych dwóch pozytywnych dni indeksy niemieckie i amerykańskie poszybowały na nowe historyczne poziomy.

Negatywnie na tym tle wyróżniła się giełda w Warszawie. Cały tydzień okazał się spadkowy, co przedstawią statystyki WIG30.
Tydzień 7:
• Zmiana punktowa: -9.53
• Zmiana procentowa: -0.37%
• Obroty: 3.27 mld zł
• Zakres wahań: 27.76

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatnie pięć sesji nie należały niestety do tych, podczas których wiele się działo. Spadły obroty. Spadł zakres wahań. Niestety taki obraz nie świadczy najmocniej o możliwościach kupujących.

2015.02.14_WIG30_W1
WIG30 – wykres tygodniowy

Na wykresie tygodniowym widzimy wprawdzie, że nic złego się bykom nie stało jednak w pamięci trzeba mieć, że jest to tydzień niewykorzystanej szansy na spory wzrost. A takie sytuacje bardzo szybko potrafią być wykorzystywane przez drugą stronę.

2015.02.15_WIG30_H1
WIG30 – wykres godzinowy

Wykres w interwale godzinowym pokazuje, że wolniejsza linia trendu, o której pisałem w środę jak na razie dobrze działa i to w niej należy upatrywać oparcia dalszych powolnych wzrostów.

Piątek okazał się znacznie ciekawszy dla spółek należących do MWIG40. Rozpisuję się o nim dość często, bo właśnie na mniejszych spółkach jest szansa na jakieś ciekawsze rozgrywki. Już w ostatnim tygodniu było kilka perełek, na których można było się skupić, a podczas wyjścia w górę całego indeksu okazji powinno pojawić się znacznie więcej.

2015.02.14_MWIG40_D1
MWIG40 – wykres dzienny

Jak widzimy ostatnia sesja pozostawiła po sobie białą święcę. Może to sugerować ciekawy początek nadchodzącego tygodnia, a w przypadku pozytywnych rozstrzygnięć wysypu okazji do zarobku.

Na koniec w ramach ciekawostki wrzucam wykres S&P500 i jego piątkowe wyjście ponad grudniowe poziomy, a zarazem nowe szczyty wszechczasów.

2015.02.15_SP500_D1
S&P500 – wykres dzienny

Szkoda, że parkiet w Warszawie nie jest tak mocny…

Autorem artykułu jest Wojciech Szarek, autor bloga: https://www.wszarek24.blogspot.com/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSD/JPY – ważne wsparcie
Następny artykułJSW [JSW], Orange [OPL] – Gorące spółki dnia
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here