Tydzień silnego złotego. Tracił dolar, euro i frank. Jedynie funt wykazywał siłę. Gdzie kursy walut skierują się w nadchodzącym tygodniu?Chociaż na koniec piątkowej sesji, kursy najważniejszych walut nieznacznie zyskały do złotego, to na przestrzeni całego tygodnia widzieliśmy osunięcia. Tracił dolar, euro i frank, a jedynie funt wykazywał znaczne umocnienie. Już jutro przed nami nowy tydzień handlowy, zobaczmy w związku z tym, gdzie mogą zmierzać kursy najważniejszych walut.

  • Dolar z marginalnym wzrostem podczas piątkowej sesji (0,04%)
  • Kurs funta najsilniejszą walutą tygodnia
  • Dołek na euro tuż ponad 4,27 zł
  • Niewielka zmienność franka szwajcarskiego

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

Jak pokazuje wykres tygodniowy USDPLN, kurs dolara wrócił pod okrągły poziom 3,90 zł. Chociaż niedźwiedziom udało się zakwestionować wzrosty z trzech poprzednich tygodni, zamknięcie w piątek miało miejsce ponad obszarem wsparcia między 3,8580 – 3,8610, co wskazuje na jego respektowanie. Mając to na uwadze, w nadchodzącym tygodniu dolar może odreagowywać po spadkach, a kluczowy przy tym scenariuszu pozostaje opór przy 3,90 zł. Gdyby jednak sprzedającym udało się doprowadzić do skutecznego przełamania wsparcia, notowania mogą dalej zniżkować do poziomu 3,83 zł.

Wykres tygodniowy pary walutowej USDPLN - 08.12.2019 r.
Wykres tygodniowy pary walutowej USDPLN – 08.12.2019 r.

Kurs euro do złotego (EURPLN)

Spadek kursu euro był silny na tyle, że w ciągu tygodnia od szczytu w okolicach 4,3150 zaprowadził notowania do nieco ponad poziom 4,27 zł. Tym samym, po 4 tygodniach wzrostów z rzędu, na rynek powróciły niedźwiedzie. Dalsze osunięcia na parze walutowej po skutecznym pokonaniu wsparcia przy 4,27 mogą kierować cenę w okolice 4,25 zł. Alternatywnie, jeśli notowania pozostaną ponad wsparciem, odsłonięty pozostanie okrągły poziom 4,30 zł.

Wykres tygodniowy pary walutowej EURPLN - 08.12.2019 r.
Wykres tygodniowy pary walutowej EURPLN – 08.12.2019 r.

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

W trakcie minionego tygodnia, kurs funta najpierw zaliczył dynamiczny spadek osuwając się na chwilę pod poziom 5 złotych. Jednakże kolejne dni należały już do kupujących, który w piątek udało się wybić nowy szczyt. Tym samym, cena znalazła się na poziomach widzianych ostatnio w kwietniu 2017 roku. Zamknięcie tygodnia miało miejsce pod oporem przy 5,08, a zatem możliwe, że w trakcie nadchodzących sesji pojawi się korekta ostatniego wzrostu.

Wykres tygodniowy pary walutowej GBPPLN - 08.12.2019 r.
Wykres tygodniowy pary walutowej GBPPLN – 08.12.2019 r.

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

Frank zakończył tydzień ponad kluczowym wsparciem przy 3,90 zł. Wcześniej miała natomiast miejsce próba wybicia w dół, która okazała się nieudana. Dopóki cena pozostaje ponad wspomnianym wsparciem, wzrasta szansa na ruch w kierunku 3,9350, gdzie znajduje się obecnie kluczowy opór.

Wykres tygodniowy pary walutowej CHFPLN - 08.12.2019 r.
Wykres tygodniowy pary walutowej CHFPLN – 08.12.2019 r.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here