Naga MarketsW kraju nad Wisłą doświadczaliśmy długiego świątecznego majowego weekendu, tymczasem w Stanach Zjednoczonych giełdy pracowały pełną parą. Za oceanem nie było wolnego z okazji Święta Pracy czy obchodów Konstytucji 3 maja. Traderzy giełdowi z Wall Street doświadczyli majówki głównie na termometrach, gdzie temperatura za oknem zdrowo przekraczała 20 stopni. Przy takiej pogodzie aż chce się handlować!


Traderzy katowickiego Global BD Trading żyją i pracują według czasu amerykańskiego. Na nowojorskich giełdach na dobre trwa sezon wyników kwartalnych spółek, rynek porusza się z większą zmiennością, a to najlepszy czas na zarabianie pieniędzy. Traderzy w końcu zarabiają dolary na chwilowych ruchach ceny spółki, a obecnie codziennie nawet kilkaset firm raportuje swoje kwartalne osiągnięcia finansowe – jest co grać. W tak ważnym okresie życia giełdy, zdecydowanie nie bierze się urlopu na majówkę. Hajs się musi zgadzać, w dolarach. A dolar ostatnio mocno zyskuje do polskiego złotego. Traderów z ‘Globala’ to cieszy.

Heat Map dla S&P500

Pierwsze dni maja obfitowały w odczyty makroekonomiczne wagi ciężkiej, o czym przypomina już na początku tygodnia Krzysztof – manager biura i najbardziej doświadczony trader ekipy. W środę o 20 czasu polskiego Amerykańska Rezerwa Federalna opublikowała informację o utrzymaniu stopy procentowej w przedziale 1,50-1,7 proc. mimo iż nie było zaskoczenia, tego dnia rynek jest nieco słabszy niż zwykle, a przed samą publikacją niemal zamiera. Piątkowe odczyty Nonfarm Payrolls (ważne dane z amerykańskiego rynku pracy), które okazały się być słabsze od prognoz, nie zepsuły nastrojów – byki od rana ciężko harowały na wyciągnięcie indeksów nad kreskę. Można było grać ‘longi’.

W ten intensywny majówkowy czas traderzy z ‘Globala’ ogrywali takie spółki jak $DENN $ANDX czy $KLXI , które doświadczyły dużych luk otwarcia z sesji na sesję, wyświetlając się w skanerach akcji, jako te atrakcyjne do gry. Zdecydowanym hitem tygodnia, okazała się spółka $NVT, na której dało się wyhandlować czterocyfrowe profity! W ostatnich dniach nie zabrakło również IPO – nowych spółek debiutujących na NYSE/NASDAQ – które zawsze stanowią centrum zainteresowania pracowników biura, szczególnie w dniu pierwszego notowania. Tym razem przeważały spółki mniejsze, po kilka milionów akcji, a z nimi bywa różnie, ich kurs potrafi być mocno niestabilny i trudny do grania . Największym IPO tygodnia był piątkowy $ROAD , chociaż jakby go porównać z niedawnymi debiutami DocuSign czy Graftech, to wzbudzał raczej ograniczone emocje wśród traderów.

Bądź na bieżąco! Polub nasz fanpage>>>

Majówka w biurze Global BD Trading to dobrze przepracowane popołudnia i ponad 3 tysiące transakcji zrealizowanych przez pracujących w nim traderów. Kolejny tydzień zapowiada się niemniej emocjonujący, następnych ponad 800 spółek opublikuje raporty finansowe, a to oznacza luki na otwarciach kolejnych sesji i wiele okazji do zrobienia dobrych, zyskownych trejdów. A nad Nowym Jorkiem ma przeważać słoneczna aura i przyjazna dla środowiska temperatura.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here