Naga MarketsSezon wyników powoli zmierza do końca, większość topowych spółek już opublikowała swoje raporty i w dużej części były to bardzo dobre raporty. Traderzy z katowickiego biura Global BD Trading, po miesiącu intensywnego handlowania, nie mają chwili oddechu, bo rynek ruszył do góry i daje solidne sygnały wejścia oraz profit. Szerszy obraz rynku na wykresach poniżej.


Zdarzają się jednak maruderzy, których raporty nie podobają się rynkowi i to właśnie dzięki takim zjawiskom – kilkunastoprocentowym spadkom w skali jednej sesji, traderzy z Globala, mogą zarobić więcej dolarów przeliczonych na złotówki, niż ich koledzy zamknięci w korporacyjnych open space’ach. Na takie spółki jak GOGO (NASDAQ: GOGO) traderzy czekają tygodniami, aby móc bezlitośnie wykorzystać nadarzającą się okazję.

Wie o tym doskonale Mateusz, doświadczony trader z krwi i kości, wygodnie umocowany przy swoim czteromonitorowym stanowisku, który w swojej karierze już nie raz widział podobną akcję. On i jego koledzy obok pilnowali spółkę już od ostatniego piątku, ale prawdziwa „jatka” dokonała się we wtorek, kiedy spółka stoczyła się na sesji aż o 35 proc. Prosta strategia oparta na graniu wybić z konsolidacji oraz strategii gry na spółkach SSR, dała zarobić, bez większego ryzyka, tego dnia kontener pieniędzy. „Takie rzeczy tylko w Ameryce. U nas na giełdzie takie coś nie przejdzie” – mówił wychodząc ‘przewietrzyć się’ na balkon. Całe biuro wykonało ponad 1000 trejdów tylko na tej spółce, handlując łącznie ponad 200 tys. sztuk akcji.

$GOGO Daily:

Global Bd Trading nieustannie dba o rozwój swoich traderów, toteż biuro regularnie odwiedza psycholog Sebastian Seliga – trader z doświadczeniem, w celu przeprowadzania zajęć, na których są poruszane różne tematy. Ostanie spotkanie – psychologia stoplossa – jak i kolejne, przybrała formułę webinaru, który niebawem zostanie opublikowany publicznie na łamach globalowego kanały Youtube’a. Stoploss musi być „wałkowany” nieustannie, w pracy biura niezbędny, każdy trader musi oswoić się z automatycznym zamykaniem stratnego trejdu – zajęcia z psychologiem służą temu, by ogarnąć ów dyskomfort psychiczny.

„W czwartek duże IPO, jedno z większych w tym roku” – przypomniał w czwartek „przed dzwonkiem” Krzysztof – manager biura. Każde duże IPO to dla biura ważny dzień. Wiodący dostawca usług finansowych AXA Equitable (NYSE: EQH) szykował IPO na 3,5 mld USD, ale się nie udało tak drogo sprzedać (Offer Ammount $2,745,000,000.00).

To oznaczało, że nie będzie szturmu i tak też było. Spółka wystartowała nieco poniżej ceny publicznej sprzedaży (20USD) i po pierwszej panice i większej zmienności, do roboty przystąpili kupujący – w tym traderzy z Globala, by wspólnymi siłami w drugiej połowie sesji wyciągnąć spółkę „na plus”. Analiza techniczna nie działa? Traderzy z Katowic będą innego zdania – wykres plus wskazanie z ‘taśmy’ zrobiło dobrą robotę tego dnia. EQH będzie na czele biurowego stockwatch’a przez najbliższe kilka dni.

Analiza sektorowa:

Byki wróciły na Wall Street, trwa run na akcjach Apple’a, którego kapitalizacja zbliża się do okrągłego biliona USD. Tymczasem przed traderami z Globala kolejne dni wertowania skaneru akcji Trade Ideas w poszukiwaniu takich perełek jak NVT, na której w ostatnich dniach przehandlowali 1,25 mln akcji w 6000 trejdów …. = $$$$ 🙂 !Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here