Naga MarketsWells Fargo ccW tym tygodniu rozpoczyna się nowy sezon wyników na Wall Street. W centrum uwagi inwestorów znajdą się przede wszystkim banki, które za sprawą wyższych stóp procentowych mają według oczekiwań zanotować wzrost zysków za IV kwartał o 15,7% r/r. Niemniej jednak z tego grona może się wyłamać Wells Fargo, który z uwagi na kłopoty wewnętrzne ma zaraportować spadek zyskowności.


Notowania Wells Fargo w szczycie rajdu po wygranej Donalda Trumpa wyborach prezydenckich w USA sięgnęły maksimów z 2015 roku wypadających powyżej poziomu 58 USD. Niemniej jednak kolejne tygodnie przyniosły korektę wzrostów i obecnie testowane jest wsparcie znajdujące się w okolicy 54,50 USD – jest to ważny poziom, gdyż już był respektowany przez podaż pod koniec 2015 roku. Dopóki ten poziom będzie broniony, to nadal możliwy jest re-test ostatnich szczytów.

Co więcej, patrząc z szerszej perspektywy inicjatywa nadal należy do strony popytowej, o czym świadczy formacja złotego krzyża – średnia 50-dniowa (kolor czarny) nadal utrzymuje się powyżej 200-dniowej średniej kroczącej (kolor niebieski). Jeśli jednak dojdzie do zniesienia obecnie testowanej strefy popytowej, to średnia długookresowa powinna służyć za ważne wsparcie dla cen.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

vc5gq6nq0bc03v1kabs9_1484001831543wells2

Pod koniec września ubiegłego roku Wells Fargo wstrząsnęła afera związana z zakładaniem kont bez wiedzy klientów. W efekcie notowania Banku szarpnęły w dół. Raport finansowy za IV kwartał, który zostanie opublikowany przed startem piątkowej sesji na Wall Street, pokaże, czy ten skandal rzeczywiście negatywnie odbił się na zyskowności tej instytucji. Konsensus zakłada, iż EPS wyniesie 1.00 USD, czyli o 2.7% mniej w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku. Z drugiej strony przychody mają wzrosnąć o 4.1% r/r do poziomu 22.5 mld USD. W przypadku Wells Fargo inwestorzy będą bacznie analizować wskaźniki dotyczące liczby klientów oraz poziomu depozytów, a także oczekiwania zarządu, co do wyniku śledztwa w sprawie ujawnionych nieprawidłowości.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here