Naga MarketsKurs dolara czeka na FOMC, kurs funt na BoE: komentuje David Jones
David Jones, Capital.com

We wtorek rynek poznał protokoły z wrześniowego posiedzenia Banku Rezerw Australii (RBA), środowy wieczór zdominuje podsumowanie spotkania FOMC, a w czwartek rynek pozna decyzję w sprawie stóp procentowych Banku Japonii (BoJ), a kilka godzin później tę samą decyzję ogłosi Bank Anglii (BoE). David Jones, główny analityk Capital.com, przygląda się jak powyższe wydarzenia wpływają na główne pary walutowe.

  • Kurs dolara w oczekiwaniu na FOMC jest wyprzedawany kolejną sesję z rzędu i w środę ponownie jest najsłabszą walutą w grupie G8
  • Z kolei kurs funta nic nie robi sobie z obaw dotyczących Brexitu i zyskuje do euro oraz dolara, oddalając się od średnioterminowych minimów
  • W oczekiwaniu na decyzję monetarną BoJ umacnia się także japoński jen, który testuje ponad dwutygodniowe maksima

Te artykuły również Cię zainteresują
FOMC podniesie stopy dopiero w 2023 r., BoE gotowy obniżyć je poniżej zera?

Zdaniem ekonomistów, środowe posiedzenie FOMC będzie okazją do zasygnalizowania zmiany podejścia do polityki monetarnej przez mocodawców Fed w kierunku bardziej akomodacyjnym. Jerome Powell jasno stwierdził, że bank pozwoli inflacji przekroczyć próg 2% co automatycznie oznacza środowisko niskich stóp procentowych w długim terminie. Analitycy są zdania, że na podwyżki możemy poczekać nawet do 2023 roku.

Z kolei w przypadku Banku Anglii, który swoje decyzje monetarne ogłosi kilkanaście godzin później, eksperci sądzą, że nie można wykluczyć spadku stóp poniżej zera. W ramach czwartkowego posiedzenia należy spodziewać się rozszerzenie programu skupu obligacji oraz pojawienie się wskazówek co do potencjalnej redukcji stóp w przyszłości.

Mimo, że zdaniem ekonomistów obniżka stóp procentowych prawdopodobnie nie będzie pierwszym wyborem BoE, to jednak nie wykluczają oni takiego działania w przyszłości. Eksperci z Bank of America Corp. twierdzą, że jeśli Wielka Brytania nie zawrze umowy handlowej z Unią Europejską, główna stopa może spaść do -0,5%komentował Arkadiusz Jóźwiak z Comparic.pl.

Capitalcom

W obliczu posiedzeń dwóch najważniejszych banków centralnych dla światowej gospodarki można zakładać wzmożonej zmienności na USD oraz GBP. Jak zauważa David Jones, para walutowa GBP/USD silniej odbija od lokalnych minimów i w środę powraca w okolice 1,30 USD.

Po bardzo stromym spadku poniżej 1,28 USD, kurs funta wraca do siebie korzystając z chwilowego osłabienia dolara amerykańskiego. W obliczu posiedzeń banków centralnych bardzo ciekawa będzie obserwacja tego, czy kabel utrzyma korektę wzrostową i będzie w stanie pokonać lokalne opory – mówił analityk Capital.com.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPlay: Ograniczenie udziału Huawei w 5G wymagałoby 0,9 mld zł inwestycji w 7 lat
Następny artykułNotowania złota testują opór na 1980USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here