Naga MarketsLogo-Credit-AgricolePiątkowe payrollsy były zdaniem wielu kulminacyjnym punktem w zeszłotygodniowym kalendarzu makroekonomicznym. Jak będzie w tym tygodniu? Na jakie wydarzenie zwrócić szczególną uwagę? Tego wszystkiego dowiemy się z dzisiejszego komentarza rynkowego przygotowanego przez analityków Credit Agricole.


Tydzień następujący po publikacji raportu non-farm payrolls zwykle nie przynosi ze sobą kolejnych, ważnych dla oceny kondycji gospodarki danych makroekonomicznych. I tak jest w tym przypadku – stwierdza Credit Agricole – choć z małym wyjątkiem. Rozpoczynający się tydzień nie przyniesie nam wielu publikacji mogących wyraźnie wpłynąć na wycenę USD, jednak wśród tej ciszy można pokusić się o znalezienie kilku szczególnych momentów na które warto zwrócić uwagę podczas najbliższych kilku sesji. x36

Niejako kontynuując piątkowy wylew danych dotyczących amerykańskiego rynku pracy, warto przyjrzeć się publikacji raportu JOLTS gdyż nadchodzące dane mogą zdaniem analityków banku w znaczący sposób wpłynąć na termin zbliżającej się podwyżki stóp procentowych w Stanach. Pytaniem na które odpowiedź usłyszymy już w środę będzie fakt, czy JOLTS potwierdzi kierunek w jakim podążają rynek pracy w Ameryce. Credit Agricole zwraca uwagę na zwiększony wartość dobrowolnego zatrudnienia, zaś obecny trend kolejnych raportów dotyczących nowych bezrobotnych wskazuje na stałą, poprawiającą się kondycję amerykańskiego rynku pracy, co z kolei wskazuje na to, że ostatnie dane dotyczące zatrudnienia w sektorze pozarolniczym były raczej “wypadkiem przy pracy” niż sygnałem zbliżających się problemów.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here