Naga MarketsCichy pod względem ilości i wagi publikacji makroekonomicznych poniedziałek pozwala na powolne przygotowanie się na rozpoczęty już tydzień na rynkach. Analitycy Deutsche Bank w najnowszej publikacji dzielą się swoim poglądem na najważniejsze wydarzenia nadchodzących dni. 


W poniedziałek skupimy się przede wszystkim na indeksie Dallas Fed oraz najnowszych danych z amerykańskiego rynku nieruchomości – przekonują analitycy Deutsche Bank. Zwracają oni również uwagę na wystąpienie Mario Draghiego przed parlamentem Europejskim. Choć bank nie łączy wielkich nadziei z tym wydarzeniem, to jak czytamy w publikacji warto wysłuchać co do powiedzenie ma przewodniczący EBC. Przełomowych wypowiedzi raczej nie ma co się spodziewać, lecz śledzenie na bieżąco retoryki EBC powinno opłacić się w przysżłości.

Wtorek, zdaniem analityków DB będzie znacznie ciekawszy niż poniedziałkowa sesja. Pierwszą publikacją na którą warto zwrócić uwagę to wstępne dane dotyczące niemieckiego CPI. Jak czytamy w komentarzu Deutsche Bank – Niemcy jako największa gospodarka Europy stanowią świetny benchmark dla pozostałych odczytów. Publikacji z Niemczech będą towarzyszyć identyczne raporty z Francji, Włoszech oraz strefy euro ogółem.

W drugiej części dnia w centrum zainteresowania znajdzie się Jerome Powell, który stanie przed Komitetem ds. Usług Finansowych. Będzie to okazja do głębszego poznania opinii nowego gubernatora Fed na nieco inne aspekty gospodarki – przekonują analitycy Deutsche Bank.

Środa rozpocznie się publikacją najnowszych wyliczeń PMI z Chin. Wcześnie rano poznamy też zaufanie konsumentów GfK w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Zdecydowanie najwięcej uwagi inwestorów przykuje szacunkowa zmiana CPI w strefie euro. Analitycy Deutsche Bank spodziewają się kolejnego, silnego odczytu.

Niezwykle ciekawie zapowiada się czwartek, który będzie też prawdopodobnie najbardziej aktywną sesją pod względem liczby i wagi publikacji makroekonomicznych. Przedpołudniem poznamy styczniowe wyliczenia poziomu bezrobocia w strefie euro. Dane z Europy będą poprzedzone publikacjami PMI z Japonii i Chin.

W trakcie sesji amerykańskiej pod lupą inwestorów powinny znaleźć się styczniowy raport PCE oraz ISM manufacturing index z lutego. Jednak w centrum uwagi pozostanie gubernator Powell, który stanie przed amerykańskim Senatem i złoży oświadczenie w sprawie polityki monetarnej Fed.

Odbierz najnowszy Big Bank Report

Po czwartkowych danych piątek nie pozwoli odpocząć. Handlujący na jenie będą musieli zwrócić uwagę na japońskie dane dotyczące bezrobocia oraz najnowsze wyliczenia CPI. Uwaga rynku zwróci się jednak w kierunku Wielkiej Brytanii, gdzie premier May ma przedstawić swój pogląd na umowy handlowe pomiędzy Wyspami a Unią Europejską, gdy Brexit w końcu stanie się rzeczywistością.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here